این ابزار ساده دیوار خانه شما را به نمایشگر لمسی تبدیل می‌کند (+عکس)

شرکت سازنده می‌گوید که به منظور حفظ کیفیت بهتر است تصویر نهایی با اندازه ۲۳ تا ۴۰ اینچ پخش شود. با این وجود این دستگاه می تواند تصاویر را تا اندازه ۱۰۰ اینچی هم پخش کند.

موبنا – یک شرکت چینی تازه‌کار به نام «پای روباتیکس» از ساخت از ساخت یک جعبه جادویی کوچک خبر داده است که در اصل یک پروژکتور لیزری محسوب می‌شود و قادر است تمامی سطوح صاف داخل خانه را به نمایشگر لمسی تبدیل کند و البته برای این محصول اسپیکرهای ویژه هم طراحی شده است تا کاربر بتواند صدا را هم به صورت همزمان با بهترین کیفیت بشنود.

کاربران با این سیستم لیزری می‌توانند با دنبال کردن دستورالعملی که برای راه‌اندازی آن ارایه شده است بدون استفاده از نمایشگر تبلت یا سیستم‌های پیچیده، سطح زمین یا دیوار خانه خود را به نمایشگر لمسی تبدیل کنند تا کودکان بتوانند بازی‌های مورد علاقه خود را در آن دنبال کنند، اپلیکیشن‌های مورد نیاز را باز کنند، فیلم‌های سینمایی پخش کنند و برای انجام این کارها نیاز به نصب هیچ گونه اسپیکر اضافی یا استفاده از لپ‌تاپ نداشته باشند و به راحتی هر نقطه از منزل را به نمایشگر لمسی تبدیل کنند.

این جعبه جادویی با ابعا ۱۳۲، ۸۶ و ۲۱۳ میلیمتر ساخته شده است و وزن آن هم ۱.۶ کیلوگرم است و همه بخش‌های مورد نیاز از جمله اسپیکرها داخل همین جعبه تعبیه شده است و کاربر به راحتی می‌تواند این پروژکتور را با خود حمل کند و آن را راه‌اندازی کند. برای این دستگاه کاربردی رم ۴ گیگابیتی و حافظه داخلی ۳۲ گیگابایتی ارایه شده است و در قسمت مرکزی آن یک سیستم لیزری ۰.۳ اینچی از نوع دی‌ال‌پی تعیبه شده است که می‌تواند تصاویر را با کیفیت ۱۲۸۰ در ۷۲۰ پیکسل پخش کند.

کنتراست تصویری که توسط این جعبه جادو ایجاد می‌شود ۶۰۰:۱ گزارش شده است و به گفته شرکت سازنده این محصول می‌تواند تصاویر را با رنگ‌های ۱۰۰ درصد واقعی به نمایش بگذارد. شرکت سازنده می‌گوید که به منظور حفظ کیفیت بهتر است تصویر نهایی با اندازه ۲۳ تا ۴۰ اینچ پخش شود. با این وجود این دستگاه می تواند تصاویر را تا اندازه ۱۰۰ اینچی هم پخش کند.

 

 

فوکوس و کیفیت تصویر در این سیستم به صورت دستی هم انجام می‌شود و البته کاربر یک دستگاه کنترل از راه دور بی‌سیم هم در اختیار دارد تا به کمک آن بتواند کیفیت و شفافیت تصاویر را تغییر دهد. تصویر نهایی به نمایش درآمده به گونه‌ای است که سطح را به یک نمایشگر لمسی تبدیل می‌کند و کاربر به صورت همزمان می‌تواند تا ۱۰ نقطه مختلف تصویر را لمس کند تا در نهایت یک عکس‌العمل مناسب را پیش روی خود ببیند.

برای این دستگاه باتری ۵۰۰۰ میلی‌آمپری در نظر گرفته شده است که با هر بار شارژ می‌تواند معادل ۱۵۰ دقیقه انرژی کافی را در خود نگه دارد و اسپیکرهای دستگاه نیز ۵ ولتی هستند که با فناوری ارتباطی بلوتوث به جعبه جادویی متصل می‌شوند.  این محصول به فناوری بلوتوث ۴.۰ مجهز شده است و از طریق گیرنده بی‌سیم وای-فای با گوشی هوشمند یا رایانه لوحی ارتباط برقرار می‌کند تا اطلاعات داخلی آنها را روی دیوار نمایش دهد. قیمت این محصول ۷۹۹ دلار گزارش شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام