با این دکمه کوچک از اشعه‌های مضر خورشید در امان بمانید! (+عکس)

این دستگاه کوچک که شبیه به یک دکمه کوچک طراحی شده ضدآب است و ابعاد آن ۱۲ در ۶ میلیمتر محاسبه می‌شود و کاربر می‌تواند به راحتی آن را با یک گیره کوچک در نقطه‌ای از پیراهن خود ثابت نگه دارد.

موبنا – همه ما روی کره زمین در مقابل اشعه ماورای بنفش خورشید قرار داریم و توصیه پزشکی این است که با انواع ابزارهای مختلف از جمله کرم‌های ضدآفتاب بتوانیم پوست خود را در مقابل آن ایمن کنیم. شرکت «لورِال» که از بزرگترین تولیدکنندگان محصولات آرایشی و بهداشتی در جهان محسوب می‌شود با ابزار جدید خود کار را برای ما آسان کرده است. این ابزار کوچک «مای اسکین ترَک یو.وی» نام دارد و در آن دسته از خانواده فناوری‌های پوشیدنی الکترونیکی طبقه‌بندی می‌شود که نیاز به باتری ندارند و البته با اینکه اندازه کوچکی دارد، ولی به راحتی می‌تواند میزان تابش اشعه ماورای بنفش به پوست بدن انسان را کنترل و ردیابی کند.

این ابزار کوچک در یکی از زیرمجموعه‌های شرکت «لورال» موسوم به «روش-پوسای» با همکاری محققان دانشگاه نورث‌وست ساخته شده است. این دستگاه کوچک که شبیه به یک دکمه کوچک طراحی شده ضدآب است و ابعاد آن ۱۲ در ۶ میلیمتر محاسبه می‌شود و کاربر می‌تواند به راحتی آن را با یک گیره کوچک در نقطه‌ای از پیراهن خود ثابت نگه دارد. مدل اولیه این محصول نخستین بار در نمایشگاه بین‌المللی CES به نمایش درآمد و هم اکنون شرکت فرانسوی اقدام به تولید انبوه آن کرده است.

با این دکمه کوچک از اشعه‌های مضر خورشید در امان بمانید! (+عکس)

این ابزار الکترونیکی کوچک با قرار گرفتن در معرض آفتاب فعال می‌شود و قادر است و می‌تواند به صورت خودکار به مدت سه ماه میزان دقیق انواع مختلف امواج ماورای بنفش تابیده شده به پوست بدن انسان را تحلیل کند. کاربران به منظور آنکه به داده‌های جمع‌آوری شده توسط این ابزار دسترسی داشته باشند، می‌توانند از گوشی هوشمند خود کمک بگیرند. ابزار مذکور به گیرنده کوتاه‌برد NFC مجهز شده است و اگر گوشی هوشمند هم گیرنده مشابه را در اختیار داشته باشد،‌ دستگاه پس از قرار گرفتن در مقابل گوشی به صورت بی‌سیم تمام داده‌ها را به گوشی انتقال می‌دهد. برای این محصول اپلیکیشن متناسب با آیفون و گوشی‌های اندرویدی ساخته شده است و پس از آنکه داده‌ها به گوشی انتقال پیدا کردند، به راحتی اطلاعات مربوط به میزان انتشار اشعه ماورای بنفش روی جدول در اپلیکیشن مربوطه نمایان می‌شود و بر حسب دوره زمانی نشان می‌دهد که فرد تا چه اندازه در مقابل این اشعه بوده است. البته باید توجه داشته باشید همین دستگاه الکترونیکی کوچک می‌تواند اطلاعات دیگر از جمله شاخص انتشار اشعه ایکس در محیط پیرامون، شاخص کیفیت هوا، میزان رطوب، میزان انتشار گرد و غبار و … را هم نمایان کند.

با این دکمه کوچک از اشعه‌های مضر خورشید در امان بمانید! (+عکس)

اگر کاربران به کمک ابزار مذکور به این نتیجه رسیدند که بدن آنها در شرایط سالم اشعه ماورای بنفش را دریافت می‌کند یا اینکه بیش از اندازه اشعه مذکور به پوست بدن او رسیده است، در اپلیکیشن مربوطه راهکارهایی برای مدیریت این اتفاق ارایه شده است.

«مای اسکین ترَک یو.وی» در فروشگاه‌های شرکت اپل در آمریکا عرضه شده است و البته از طریق سایت اینترنتی مربوطه به قیمت ۶۰ دلار فروخته می‌شود. شرکت سازنده هنوز زمان عرضه این محصول در دیگر کشورها را اعلام نکرده است و با این وجود پیش‌بینی می‌شود در تعطیلات پایان سال جاری میلادی کاربران جهانی بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا