تبدیل حیاط سنتی به مهدکودکی بینظیر! (+تصاویر)

این پروژه به جز حیاط ۴۰۰ ساله، متشکل از یک ساختمان دیگر متعلق به دهه ۱۹۹۰ نیز خواهد بود. به طور کلی در طراحی تمامی عناصر جدید تلاش شده است که ضمن حفظ اعتبار فضای اصلی از هر نظر، تعاملاتی نوین بین آنها ایجاد شود.

موبنا؛ رکسانا دانیالی – تیم معماری MAD که توسط ما یانسونگ رهبری می شود، از پروژه جدید خود رونمایی کرده است. این پروژه قصد دارد که یکی از حیاط های سنتی پکن را تبدیل به مهدکودکی متمایز کند. قدمت محل مورد نظر برای ساخت مهدکودک به سال ۱۷۲۵ باز می گردد. سقف شناور پروژه نه تنها فضایی منحصر به فرد را خلق می کند، بلکه منتج به حفظ این ساختار قدیمی که در واقع نوعی میراث فرهنگی محسوب می شود نیز خواهد شد. از طرفی سقف مذکور، فضای محدود میان ساختمان های این سایت تاریخی را مبدل به یک زمین بازی رنگارنگ در اتمسفر سرسبز و باز اطراف خواهد کرد.

در قسمت زیرین سقف شناور، تیم طراحی MAD فضای مناسبی را به محل آموزش، کتابخانه، تئاتری کوچک و همچنین یک ورزشگاه مجهز اختصاص داده است. این حیاط می تواند به عنوان یک محیط آموزشی روزانه مطلوب برای ۴۰۰ کودک با محدوده سنی ۲ الی ۵ سال عمل کند. اتاق ها به نحوی طراحی شده اند که رو به سمت ساختمان های تاریخی باز خواهند شد. از همه مهم تر نقشه کشی ها به نحوی بوده است که حیات سه درخت قدیمی این سایت از بین نرود.

این پروژه به جز حیاط ۴۰۰ ساله، متشکل از یک ساختمان دیگر متعلق به دهه ۱۹۹۰ نیز خواهد بود. به طور کلی در طراحی تمامی عناصر جدید تلاش شده است که ضمن حفظ اعتبار فضای اصلی از هر نظر، تعاملاتی نوین بین آنها ایجاد شود. ما یانسونگ می گوید که هدف من از ساخت یک مهدکودک، تنها پارکی مخصوص کودکان نیست. این محیط باید از واقعیت نیز فراتر رود و اتمسفری برای خیال پردازی فراهم آورد. پروژه نام برده هم اکنون در دست ساخت است و پیش بینی می شود که تا پاییز سال ۲۰۱۹ به بهره برداری برسد.

 منبع: پول نیوز 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 8 =

دنبال کنید @ اینستاگرام