تاسیس دفتر جدید گوگل در آشیانه قدیمی هواپیما (+عکس)

با طراحی که برای این مرکز صورت گرفته و طبقاتی که در این آشیانه قدیمی تاسیس شده است، گوگل هم اکنون فضایی به وسعت ۴۱ هزار و ۸۰۰ متر مربع در اختیار دارد که در اصل این آشیانه در چهار طبقه بخش‌های مختلف را شامل می‌شود.

موبنا – شرکت معماری «زدجی‌اف آرشیتکت» به تازگی طراحی و ساخت دفتر جدید شرکت گوگل در شهر لس‌آنجلس را به پایان رساند. این ساختمان جدید گوگل در واقع داخل یک ساختمان دیگر بنا شده است. مرکزی که گوگل به عنوان دفتر جدید خود بازسازی کرد در اصل یک انبار چوبی بزرگ بود که در گذشته آشیانه هواپیمای غولپیکر «اسپروس گوس» محسوب می‌شد.

هواپیمای «اسپروس گوس» که البته با نام «هاگس اچ-۴ هرکولس» هم شناخته می‌شد نمونه اولیه یک قایق پرنده بود که در طول جنگ جهانی دوم طراحی شد و همچنان در بین تمام هواپیماهای ساخته شده بزرگترین طول بال‌ها را به خود اختصاص داده است.

دفتر جدید که هم اکنون طراحی و ساخت آن به پایان رسیده است «گوگل اسپروس گوس هانگر» نام دارد که طول آن معادل ۲۲۸ متر محاسبه می‌شود و فضای کافی برای فعالیت‌های گوگل در لس‌آنجلس را در اختیار دارد. با طراحی که برای این مرکز صورت گرفته و طبقاتی که در این آشیانه قدیمی تاسیس شده است، گوگل هم اکنون فضایی به وسعت ۴۱ هزار و ۸۰۰ متر مربع در اختیار دارد که در اصل این آشیانه در چهار طبقه شامل دفتر کار، سالن جلسات، سالن غذاخوری، فضای مخصوص استراحت و فضای رویدادهای عملی در اختیار کارمندان قرار می‌گیرد. ساختار داخلی این آشیانه قدیمی با دقت کامل محاسبه و بررسی شده است تا این اطمینان حاصل شود که حداکثر نور کافی برای هر طبقه وجود دارد و کارمندان در بهترین شرایط مشغول کار خود هستند.

شرکت زدجی‌اف با انتشار بیانیه‌ای گفت: «یک بررسی بسیار گسترده بین تیم طراحی و افرادی که قرار است در این مرکز کار کنند صورت گرفت و در نهایت برنامه اصلی به گونه‌ای شکل گرفت که پیکربندی ساختمان به صورت باز باشد و هر طبقه بتواند از نور کافی برخوردار باشد. ستون‌های مرکزی و پنجره‌ها بر همین اساس طراحی شدند تا ضمن حفظ آشیانه هواپیما، کارمندان در بهترین حالت ممکن در محل کار خود حاضر شوند. اشکال متنوع و متفاوت هر یک از طبقات این امکان را فراهم کرده است تا بیشترین میزان نور در طول روز وارد ساختمان شود و خطوط دید وسیع برای مشاهده فضای بیرون در نظر گرفته شده است تا افراد در هر نقطه از ساختمان که قرار دارند بتوانند از فضای بیرونی لذت ببرند. این طراحی در اصل تلفیق ساختار قدیمی ساختمان با طراحی مدرن است».

طراحی این دفتر کار جدید به گونه ای شکل گرفته است تا کارمندان بیشترین تعامل را در طول روز با یکدیگر داشته باشند. تخته‌های بزرگ مربوط به نوشتن فعالیت‌های روزانه و طراحی برنامه‌ها در تمام طبقات و داخل فضای پله‌ها تعبیه شده است این تخته‌های کاربردی ارتباط میان افراد و طبقات را برقرار می‌کنند. علاوه بر این نام‌های مربوط به اتاق‌های مخصوص تلفن، جلسات کاری و کنفرانس‌ها با الهام از صنعت هوانوردی انتخاب شده است و فضاهای مربوط به حضور مهمانان در ساختمان به گونه‌ای طراحی شده است که فضای هوانوردی را تداعی می‌کند.

شرکت گوگل همواره تاکید داشته است دفاتر جدید خود را در ساختمان‌های قدیمی بنا کند و به عبارت دیگر این شرکت می‌کوشد با احیای ساختمان‌های قدیمی، انرژی و مواد اولیه کمتری را برای تاسیس ساختمان‌های مورد نیاز خود صرف کند. با این وجود شرکت مذکور هم اکنون طرح‌های بزرگی را با همکاری دو شرکت معماری «بی‌آی‌جی» و «هاترویک استدیو» آغاز کرده است تا به کمک آنها دو دفتر جدید با ساختمان‌های جدید در شهرهای مانتِین ویو آمریکا و لندن انگلستان بنا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام