این گجت جدید نوزاد شما را به تنهایی می‌خواباند! (+فیلم و عکس)

کاربران می‌توانند میزان حساسیت حسگرها را به صورت دستی تغییر دهند و آنها را بر اساس اندازه و وزن کالکسه یا تخت خواب اصلاح کنند تا نوزاد بهترین و آرام‌ترین خواب را تجربه کند.

موبنا – برای آن دسته از والدینی که تمایل ندارند به دفعات در هنگام شب از خواب بیدار شوند و نوزاد خود را دوباره بخوابانند، یک تخت خواب مجهز و پیشرفته مخصوص نوزادان ارایه شده است که این کار را به تنهایی انجام می‌دهد. ابزار مجهز به حسگرهای هوشمند که «اسلیپی‌ترول» نام دارد به صورت مستقیم به کالسکه یا تخت خواب نوزاد متصل می‌شود و زمانی تشخیص می‌دهد نوزاد بیدار شده است، او را به آهستگی تکان می‌دهد تا دوباره به خواب برود.

 

 

ابزار هوشمند جدید توسط یکی از کارآفرینان نروژی به نام «استال فلاتِیکر» ساخته شده است و از طریق یک تسمه چرخشی به تخت خواب یا کالسکه متصل می‌شود و سپس وظیفه نظارت بر نوزادی که خوابیده است را به عهده می‌گیرد تا با استفاده از یک میکروفون و حسگرهای هوشمند، با حرکت‌های آهسته او را دوباره به خواب ببرد.

 

 

هنگامی که صدای نوزاد یا صداهای مرتبط با بیدار شدن او تشخیص داده شود، ریل چرخشی این دستگاهبه صورت یکپارچه فعال می‌شود تا نوزاد به آرامی تکان بخورد. به منظور دور نگه داشتن کودک از وابستگی به حرکت دادن، این دستگاه به صورت خودکار پس از سه دقیقه از کار می‌افتد تا کودک در شرایط ثابت خواب آرام را تجربه کند.

کاربران می‌توانند میزان حساسیت حسگرها را به صورت دستی تغییر دهند و آنها را بر اساس اندازه و وزن کالکسه یا تخت خواب اصلاح کنند تا نوزاد بهترین و آرام‌ترین خواب را تجربه کند. همچنین این امکان وجود دارد که والدین یکی از سه سرعت برای تکان دادن نوزاد خود را انتخاب کنند و علاوه بر این، آنها می‌توانند به صورت دستی تخت نوزاد خود را تکان دهند و این نوع حرکت هم به صورت خودکار پس از ۳۰ دقیقه متوقف می‌شود.

«استال فلاتِیکر» تاکید کرد که این دستگاه جدید قرار نیست جایگزین والدین شود تا نوزاد آنها فقط به صورت الکترونیکی به خواب برود. ولی می‌تواند در کنار والدین به کار رود تا در نهایت نوزاد بتواند خواب آرام و راحت را تجربه کند.

اگر شما هم جزء آن دسته از والدینی هستید که این ابزار را برای خود مناسب می‌دانید، بد نیست بدانید که «اسلیپی‌ترول» هم اکنون وارد کمپین «کیک‌استارتر» شده است تا سرمایه لازم برای تولید انبوه را جذب کند و هنوز به درستی مشخص نیست از چه زمانی به صورت گسترده وارد بازار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

دنبال کنید @ اینستاگرام