آپارتمان ۵۰ میلیون دلاری زاها حدید (+تصاویر)

به تازگی تصاویری از یک پنت هاوس تریپلکس مسکونی در نخستین پروژه تکمیل شده تیم معماری زاها حدید در نیویورک، منتشر شده است. پنت هاوس مذکور پنج اتاق خواب داشته و در بلندترین نقطه یک ساختمان ۳۹ واحدی در فضایی به مساحت ۶،۸۵۳ فوت مربع بنا شده است.

موبنا؛ رکسانادانیالی – گفتنی است زاها حدید معمار سرشناس عراقی- بریتانیایی در سبک واسازی است که طی فعالیت حرفه ای خود بیش از ۹۵۰ پروژه را در ۴۴ کشور دنیا به مرحله اجرا درآورد. مجله فوربز در سال ۲۰۰۸، نام وی را در جایگاه شصت و نهمین زن قدرتمند جهان قرار داده بود.

این واحد مسکونی سه طبقه ای که در مجتمع زاها حدید طراحی شده است، چشم انداز گسترده ای به شمال، جنوب و همچنین شرق نیویورک دارد. جالب است بدانید که رفت و آمد میان این سه طبقه هم از آسانسور اصلی ساختمان و هم از طریق آسانسوری مستقل که در خود پنت هاوس قرار دارد، امکان پذیر خواهد بود. این آسانسور مستقل به منظور جا به جایی آسان تر و همینطور حفظ حریم خصوصی ساکنین پنت هاوس، تعبیه شده است. فضای داخلی از طریق راه پله ای که سه طبقه پنت هاوس را به هم مرتبط می سازد، به فضای خارجی که یک تراس زیبا است، راه خواهد یافت. این خانه پنج خوابه دارای یک اتاق خواب مستر در گوشه ای از پنت هاوس است که مجهز به تراس اختصاصی خواهد بود. طبقه میانی نیز شامل امکانات متنوع سرگرمی از جمله کتابخانه، و یک اتاق با شومینه خصوصی به مساحت ۱،۲۵۰ فوت مربع است. اتاق پنجم که در مجاورت آشپرخانه طراحی شده است، این مجموعه را تکمیل می کند. تمامی عناصر مجموعه نام برده از جمله پنجره هایی که از کف تا سقف امتداد دارند (۱۱ فوت) توسط زاها حدیدطراحی شده اند. راه پله نیز چشم اندازهای مختلفی را از افقی تا عمودی به هم پیوند داده است.

این خانه فضایی خارجی به مساحت ۲،۵۵۲ فوت مربع را به خود اختصاص می دهد. به طور کلی پنت هاوس مورد نظر امکانات لوکس متنوعی را به همراه دارد و توسط شرکت های مرتبط ۵۰ میلیون دلار قیمت گذاری شده است. از جمله دیگر امکانات رفاهی پنت هاوس زاها حدیدمی توان به مواردی همچون مرکز تناسب اندام، استخر و آبگرم و ماساژ اشاره کرد.

 منبع: پول نیوز 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام