تنهاترین خانه آمریکا! (+تصاویر)

"اول کرک" شهری در ایالت وایومینگ آمریکا (کلرادو از شمال توسط وایومینگ احاطه می شود) است که در واقع منطقه ای منزوی محسوب می شود.

موبنا – جالب است بدانید که این شهر در سرشماری سال ۲۰۱۰ تنها ۵ نفر سکنه داشته است. تیم معماری اسکای لب اقدام به طراحی خانه ای یکه و تنها با چشم انداز کوه های راکی کلرادو در اول کرک کرده که به واسطه محدودیت هایی مانند ارتفاع و شیب محل پروژه تبدیل به خانه ای منحصر به فرد شده است. این خانه مستقل مثلثی شکل با استفاده از فریم فولادی طراحی شده و شیب سقف آن نیز به گونه ای است که اجازه حرکت آزادانه به آب باران و یا برف را می دهد.

همانطور که گفته شد مهم ترین مزیت سکونت در این خانه، چشم انداز وسیع آن به کوه های راکی از طریق دو نمای اصلی خواهد بود. همچنین لازم به ذکر است که پنجره های متعدد تعبیه شده در طراحی مجموعه، نور طبیعی ورودی به خانه را تامین کرده و جدایی فضاهای داخلی از خارجی را حداقل خواهند رساند. پروژه مذکور در مساحت ۴،۲۰۰ فوت مربع برای دو خانواده ساخته شده و شامل چندین اتاق خصوصی، فضاهای عمومی مانند آپارتمان و در مجموع اتمسفری صمیمی و دوستانه است.

خانه در دامنه یکی از تپه های مجاور قرار گرفته و از نظر مواد مورد استفاده در روند ساخت و ساز، تناسب کاملی با محیط اطراف دارد. بخش غالب این مواد متشکل از فولاد، چوب و سنگ خواهد بود. اسکای لب که یک استودیو پورتلندی است (بزرگترین شهر ایالت اورگن آمریکا)، هدف خود از ساخت خانه مسکونی اول کرک را تجدید ساختار روابط اجتماعی و پیوندی جدید با چشم اندازهای طبیعی کوهستان راکی عنوان کرده است.

 منبع: پول نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − چهارده =

دنبال کنید @ اینستاگرام