اپلیکیشن های کابردی برای اندروید(+دانلود)

ابزارهای اندازه گیری و گزینه های محاسباتی ساخت و ساز برای علاقمندان به پروژه هایی که توسط خود فرد انجام می شوند، اپلیکیشن هایی برای افزودن قابلیت های روشنایی فلش دستگاه اندرویدی، راهنماهای کمک های اولیه، بارکد خوان ها و بسیاری نمونه های دیگر از جمله اپلیکیشن های مفید برای اندروید محسوب می شوند.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور بسیاری از دستگاه های اندرویدی با اپلیکیشن هایی از پیش نصب شده به دست مشتری می رسند. این اپلیکیشن ها شامل گزینه هایی مفید تا نمونه های بدون استفاده هستند. اما تعداد زیادی اپلیکیشن سومند و کاربردی همچنان در بازارهای اپلیکیشن اندرویدی وجود دارند که با نصب آنها می توانید هرچه بیشتر از توانایی های دستگاه خود استفاده کنید.

ابزارهای اندازه گیری و گزینه های محاسباتی ساخت و ساز برای علاقمندان به پروژه هایی که توسط خود فرد انجام می شوند، اپلیکیشن هایی برای افزودن قابلیت های روشنایی فلش دستگاه اندرویدی، راهنماهای کمک های اولیه، بارکد خوان ها و بسیاری نمونه های دیگر از جمله اپلیکیشن های مفید برای اندروید محسوب می شوند. در ادامه با برخی از بهترین اپلیکیشن های یوتیلیتی (Utility) اندروید بیشتر آشنا می شویم.

iOnRoad Augmented Driving 

این اپلیکیشن همانند یک دستیار برای کمک به راننده عمل می کند و هشدار پیشگیری از تصادف و داده های دیگر را در اختیار وی قرار می دهد. رادار دیداری این اپلیکیشن از حسگرها و دوربین دستگاه اندرویدی برای ردیابی سرعت و فاصله خودروهای روبرو استفاده می کند و در صورت نیاز هشداری های صوتی و تصویری پیشگیری از تصادف، خروج از خط، سرعت و … را ارائه می کند. ثبت سابقه رانندگی و عکس های فوری با برچسب جغرافیایی و تجزیه و تحلیل رانندگی از دیگر ویژگی های این اپلیکیشن هستند.

Valet

این اپلیکیشن موقعیت مکانی خودرو را به کاربر نشان می دهد. با ضربه زدن روی “Park My Car” در این اپلیکیشن یک نقشه که موقعیت مکانی خودرو با برچسب در آن مشخص شده است به شما نشان داده می شود و امکان ارائه راهنما برای بازگشت به محل پارک خودرو نیز وجود دارد. همچنین با جفت کردن این اپلیکیشن با داک یا سیستم صوتی بلوتوث خودرو، ارائه خودکار نقشه هنگامی که ارتباط بلوتوث قطع یا دستگاه از داک جدا می شود، صورت می گیرد.

SmartIR Remote – Anymote 

در صورتی که دستگاه اندرویدی شما دارای فناوری فروسرخ (مثل اچ‌تی‌سی وان M8، سامسونگ گلکسی S5) است می توانید با نصب این اپلیکیشن آن را به یک دستگاه کنترل از راه دور جهانی تبدیل کنید. با نصب این اپلیکیشن امکان کنترل دامنه گسترده ای از لوازم خانگی از تلویزیون ها تا ست تاپ باکس ها و پخش کننده ها DVD برای کاربر فراهم می شود.

Google Translate

این اپلیکیشن دستگاه اندرویدی کاربر را به یک مترجم جهانی تبدیل می کند. امکان استفاده از دوربین دستگاه برای ترجمه متن و نشانه ها بین دامنه گسترده ای از زبان ها وجود دارد. این اپلیکیشن با پشتیبانی از ورودی های صوتی، تصویری، صفحه کلید و دست خط همچنان به رشد خود در تطبیق پذیری و ترجمه ادامه می دهد.

ViewRanger GPS & Topo Maps

این اپلیکیشن امکان نقشه برداری، ناوبری و هدایت مسیر آفلاین را فراهم می کند و برای دوستداران پیاده‌روی گزینه ای مناسب است. این اپلیکیشن با انواع مختلف داده های نقشه منبع باز و نقشه های توپوگرافی دقیق همراهی می شود. ویورنجر از جی‌پی‌اس دستگاه استفاده می کند و امکان ذخیره نقشه ها برای استفاده آفلاین در آن به همراه راهنمای مسیر، ثبت مسیر، به اشتراک گذاری موقعیت مکانی و … وجود دارد.

Bubble Level

این اپلیکیشن رایگان از حسگر شتاب سنج دستگاه اندرویدی برای تبدیل کردن آن به یک تراز حباب‌دار بهره می برد. با قرار در حالت خوابیده، دستگاه اندرویدی به یک تراز حباب‌دار دایره ای با امکان نمایش جابجایی در مختصات محورها تبدیل می شود. با قرار گرفتن دستگاه اندروی روی لبه کناری خود، این اپلیکیشن ترازی افقی را نمایش می دهد.

Smart Tools 

این اپلیکیشن شامل یک سری ابزارها می شود که از حسگرهای دستگاه اندرویدی برای انجام وظایف مختلف مرتبط با اندازه گیری استفاده می کنند. از ابزارهای موجود در این اپلیکیشن می توان برای اندازه گیری طول، زاویه، ارتفاع، فاصله، مساحت و … استفاده کرد و همچنین یک قطب نما، فلزیاب، جی‌پی‌اس، صداسنج، لرزش سنج، چراغ قوه و ذره بین نیز در آن قرار دارند.

iFixit

این اپلیکیشن دستگاه اندرویدی کاربر را به یک مرجع برای تعمیرات دستگاه ها و گجت های مختلف تبدیل می کند. این اپلیکیشن راهنماهای تعمیر و باز کردن دستگاه های مختلف از خودرو و وانت تا تلفن هوشمند و لوازم خانگی و مبلمان را در بر می گیرد. بر همین اساس می توانید چگونگی باز کردن دستگاه، عیب یابی و حتی تعمیر و تعویض قطعه را فرا بگیرید.

Tiny Flashlight + LED

این اپلیکیشن رایگان اجازه می دهد فلش دوربین یا نمایشگر دستگاه اندرویدی خود را به یک چراغ قوه برای استفاده در شرایط اضطراری تبدیل کنید. الگوی سبک روشنایی پلیس و ویژگی تبدیل متن به مورس از دیگر امکانات این اپلیکیشن هستند.

Firs Aid – American Red Cross

این اپلیکیشن رایگان و بدون آگهی اطلاعات کمک های اولیه زیادی درباره سوختگی ها، جراحت ها و دیگر شرایط اضطراری پزشکی را در اختیار کاربر قرار می دهد. لینک های اضافی در این اپلیکیشن امکان ثبت نام برای دوره های کمک های اولیه، خرید کیت های کمک های اولیه، اهدا کمک مالی و … را فراهم می کنند.

ConvertPad

این اپلیکیشن یکی از کامل‌ترین ابزارهای تبدیل برای استفاده در دستگاه های اندرویدی است. از جمله موارد قابل تبدیل در این اپلیکیشن می توان به وزن، طول، سرعت، و ارز اشاره کرد. برای تبدیل نرخ ارزها به اتصال اینترنت نیاز دارید.

Handyman Calculator

این اپلیکیشن رایگان شامل ابزارهای مختلف ماشین حساب و تبدیل واحدها به یکدیگر است. از جمله ابزارهای آن می توان به محاسبات کسری، محاسبات تراکمی، طول قوس، وزن میلگرد و … اشاره کرد.

handy Construction Calculator 

این اپلیکیشن به عنوان ابزاری برای انجام محاسبات ساخت و ساز با بیش از ۷۰ ابزار مختلف – به عنوان مثال برای سقف سازی، کف سازی و لوازم الکتریکی – مورد استفاده قرار می گیرد. ابزارهایی برای انجام وظایف ساخت و ساز مختلف مانند ضخامت عایق ها، ابعاد و مواد مورد استفاده در شاه تیرها، آسفالت کردن و … در دسترس هستند. اگرچه این اپلیکیشن اندکی گران است اما با ابزارهای مختلفی که در اختیار کاربر قرار می دهد، این قیمت بالا را توجیه می کند.

دنبال کنید @ اینستاگرام