جادوی چوب، بتن و فلز در بانکوک (+تصاویر)

خانه ای جدید به مساحت ۵۰۰ متر مربع برای یک خانواده پر جمعیت توسط استودیو معماری anonym در شهر بانکوک؛ پایتخت کشور تایلند طراحی شده است.

موبنا؛ رکسانادانیالی – جالب است بدانید که این پروژه در همان محل خانه قدیمی این خانواده بنا شده است. دو اقامتگاه جدید که موقعیت شمال و جنوب زمین پروژه قرار دارند توسط استخری منحصر به فرد از یکدیگر جدا می شوند. چوب، بتن و فلز ضمن تضادی که با هم دارند، منتج به ایجاد نمایی کاملا مدرن در ترکیب با محیط طبیعی اطراف شده اند.

همانطور که گفته شد منطقه مشترک در مرکز زمین واقع شده است و متشکل از یک استخر نیز خواهد بود. همین فضا نه تنها دو اقامتگاه را به هم متصل می کند، بلکه سبب تقسیم بصری آنها نیز شده است.

این پروژه توسط شمار زیادی از درختان سرسبز و پوشش گیاهی چشم نواز احاطه شده است که با فیلتراسیون گرمای خورشید طی روز، تبدیل به یکی از مهم ترین مزیت های این ساختمان شده اند. استفاده از بتن نیز در طراحی خانه با هدف تامین سادگی نما صورت گرفته است. پنل های آلومینیومی به رنگ سیاه نه تنها حریم خصوصی خانه را حفظ کرده اند، بلکه به نور طبیعی خورشید و باد هم اجازه عبور می دهند.

 منبع: پول نیوز 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 7 =

دنبال کنید @ اینستاگرام