پژو در پروژه بازسازی یک قهرمان قدیمی! (+عکس)

در سال ۱۹۱۶، خودرو مسابقه ای پژو L45 در یکی از بزرگترین مسابقات اتوموبیلرانی جهان یعنی ایندیاناپلیس ۵۰۰ به پیروزی رسید. برای بزرگداشت L45، پژو معرفی یک خودرو مسابقه ای جدید و ویژه را تدارک دید.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – پژو با مدل مفهومی جدید خود یک خودرو مسابقه ای ۱۰۰ ساله را وارد قرن بیست و یکم می کند. در سال ۱۹۱۶، خودرو مسابقه ای پژو L45 در یکی از بزرگترین مسابقات اتوموبیلرانی جهان یعنی ایندیاناپلیس ۵۰۰ به پیروزی رسید. برای بزرگداشت خودرو L45، پژو معرفی یک خودرو مسابقه ای  ویژه را تدارک دید. L500 R Hybrid  محصولی جالب توجه به نظر می رسد.

پژو L500 R Hybrid از یک مجموعه تولید نیرو هیبریدی برخوردار است که دو موتور الکتریکی ۵۰۰ اسب بخاری و یک پیشرانه بنزینی ۲۷۰ اسب بخاری را شامل می شود. این خودرو قادر است طی ۲.۵ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند.

خودرو مسابقه ای معروف سال ۱۹۱۶ یک دستگاه پژو L45 بود. این خودرو توسط راننده ای متولد ایتالیا به نام دارو رستا هدایت می شد.

خودرو مسابقه ای قدیمی و مدل جدید پژو به استثنای رنگ آمیزی از نظر طراحی کاملا متفاوت هستند.

در طراحی داخلی L500 R Hybrid شاهد بکارگیری فناوری i-Cockpit پژو هستیم. نمایشگرهایی مسابقه ای و دو نمایشگر هولوگرام قابل مشاهده هستند.

اگرچه پژو L500 R Hybrid در آینده نزدیک وارد هیچ پیست مسابقه ای نخواهد شد اما تصور این که رانندگی با این خودرو تا چه اندازه می تواند دیوانه کننده باشد نیز لذت بخش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + شش =

دنبال کنید @ اینستاگرام