اجرای بازی با کیفیت تلویزیون های فوق دقیق در مرورگرهای اینترنتی

گوگل با ارتقای یکی از خدمات خود موسوم به استریم، اجرای بازی های ویدئویی را با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل و با دقت ۶۰ فریم در ثانیه از طریق مرورگرهای اینترنتی ممکن کرده است.

موبنا – این اولین بار است که می توان بازی های ویدئویی پیشرفته و سنگین را در محیط مرورگرهای اینترنتی و با چنین کیفیت و وضوح بالایی اجرا کرد.
گوگل می گوید تاخیر اجرای بازی و انتقال فرامین به محیط بازی از طریق خدمات استریم به حداقل میزان خود رسیده است و اجرای آزمایشی بازی Assassin’s Creed Odyssey از این طریق توانمندی سرویس استریم را به اثبات رسانده است.
علاقمندان می توانند برای استفاده آزمایشی از این خدمات بازی در سرویس استریم ثبت نام کنند. دسترسی آزمایشی به این خدمات برای عموم کاربران از ۵ اکتبر آغاز می شود.
گوگل از ارائه توضیحات فنی و بیان جزئیات روش های مورد استفاده خود برای دستیابی به چنین فناوری قدرتمندی خودداری کرده است. تا پیش از این اجرای باکیفیت بازی های ویدئویی تنها از طریق کنسول های بازی یا رایانه هایی با قابلیت های سخت افزاری فراوان امکان پذیر بوده است.

در حال حاضر تعدادی از کاربران حرفه ای بازی های ویدئویی در حال آزمایش این خدمات هستند تا نقاط ضعف آن مشخص شود. در حال حاضر تنها ساکنان ۱۷ سال به بالای ایالات متحده می توانند این خدمات را آزمایش کنند. دسترسی به سرویس استریم همچنین نیازمند بهره مندی از اینترنت پرسرعت و حساب کاربری در یکی از شرکت های گوگل یا یوبی سافت و همین طور استفاده از مرورگر کروم است. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر باید به نشانی https://projectstream.google.com/aco/chrome مراجعه کنند.

 منبع: مهر 

دنبال کنید @ اینستاگرام