شناسایی ۶۳۱ هزار تهدید برای گوشی های اندرویدی در سه ماه

بررسی های یک شرکت امنیتی نشان می دهد در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۶۳۱ هزار تهدید کاربران گوشی های اندرویدی را در معرض خطر قرار داده است.

موبنا – بررسی یادشده که توسط شرکت Quick Heal به عمل آمده، نشان می دهد تهدیدهای یادشده هم کاربران عادی و هم شرکت های تجاری را تهدید می کرده است.

بررسی یادشده بین آوریل تا ژوئن سال ۲۰۱۸ انجام شده و نکته قابل تامل این است که تنها تهدیدهای امنیتی شناسایی شده در کشورهند را در بر می گیرد و در صورت انجام آن در دیگر کشورها تعداد تهدیدات موجود برای گوشی های اندرویدی بسیار بیشتر خواهد شد.

Quick Heal هر روز موفق به شناسایی بیش از ۲۰۰۰ بدافزار اندرویدی،۳۰۰۰ برنامه مشکوک – که به طور ناخواسته بر روی گوشی ها نصب می شوند- و نیز ۱۰۰۰ بدافزار نمایش اگهی شده است.

سه بدافزاری که بیشترین فراوانی را در میان بدافزارهای شناسایی شده داشته اند،عبارتند از Android.Smsreg.DA، Android.Airpush.J و Android.Guerrilla.M. ۴۶.۲ درصد از تهدیدات شناخته شده برای گوشی های اندرویدی از نوع برنامه های ناخواسته بوده اند.

شرکت Quick Heal به کاربران گوشی های اندرویدی توصیه کرده برای مقابله با تهدیدات پیش رو نرم افزارهای امنیتی خوب و به روز بر روی گوشی های خود نصب کنند.

 منبع: مهر 

دنبال کنید @ اینستاگرام