پیچیده‌ترین ساعت جیبی جهان! (+عکس)

مدت زمان طولانی ساخت ساعت رفرنس ۵۷۲۶۰ نه تنها به زیبایی ظاهری آن باز می گردد بلکه در تعداد عملکردهایی است که این محصول فوق العاده توانایی انجام آنها را دارد.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – یکی از متفاوت ترین ساعت های تولید شده در جهان محصولی است که در مرراسم بزرگداشت ۲۶۰ سال تولید ساعت شرکت سوئیسی واشرون کنستانتین رونمایی شد. کمپانی سوئیسی برای ساخت این اثرهنری هشت سال را صرف طراحی و تکمیل آن کرده است. این ساعت که به نام رفرنس ۵۷۲۶۰ شناخته می شود دارای بیش از ۲,۸۰۰ قطعه بسیار ریز است و روند ساخت آن توسط سه استاد ساعت ساز به صورت دست ساز با استفاده از تکنیک های سنتی صورت گرفته است.

مدت زمان طولانی ساخت ساعت رفرنس ۵۷۲۶۰ نه تنها به زیبایی ظاهری آن باز می گردد بلکه در تعداد عملکردهایی است که این محصول فوق العاده توانایی انجام آنها را دارد. افزون بر نمایش زمان فعلی، رفرنس ۵۷۲۶۰ می تواند ۵۷ عملکرد از جمله نشانه های طلوع و غروب خورشید، طول روز و شب، نموداری آسمانی برای صور فلکی محلی، وضعیت های ماه، و زنگ های هشدار مختلف را ارائه کند.

با توجه به این که خریدار رفرنس ۵۷۲۶۰ یک مجموعه‌دار ناشناس است احتمالا بهترین حدس برای قیمت این ساعت واژه “بی قیمت” است. همچنین، به نقل از فربز، یکی از ساعت سازان کار خود را بدون هیچ گونه موی سپیدی آغاز کرد اما در زمان اتمام کار ساعت موهای سپید بسیاری در سر وی دیده می شوند و بی خوابی های بسیاری را طی این پروژه تجربه کرده است.

دنبال کنید @ اینستاگرام