باید از فرهنگ دفاع مقدس در مقابله با دشمنی های جدید و جنگ اقتصادی الگو بگیریم

سردار نصیری فرمانده حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه باید با تلاش مضاعف در عرصه اقتصادی و فعالیت با محوریت اقتصاد مقاومتی از رهنمودهای مقام معظم رهبری در این زمینه بهره بگیریم گفت: همه ما باید از فرهنگ دفاع مقدس در مقابله با دشمنی های جدید الگو بگیریم و حرکت سایپا در این راستا ستودنی است.

موبنا – در مراسم یادواره شهدای صنعت که به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل، مدیران ارشد و کارکنان گروه خودروسازی سایپا برگزار شد، پیکر مطهر دو شهید گمنام دفاع مقدس در مجتمع صنعتی سازه گستر سایپا تشییع و مقام شامخ شهدای دفاع مقدس مورد تجلیل قرار گرفت.

در این مراسم سردار علی نصیری با بیان مطلب فوق خاطرنشان کرد: مبنای حرکت انقلاب اسلامی تغییر در حکومت موجود و ایجاد تحول در جامعه بود.

وی گفت: امام خمینی (ره) اهداف انقلاب اسلامی را در سه محور اصلی تبیین کرد که محور اول تغییر حکومت شاهنشاهی و تبدیل آن به نظام اسلامی و محور دوم بسط و گسترش حکومت اسلامی به کشورهای منطقه و محور سوم اتصال انقلاب اسلامی به انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) است.

نصیری افزود: استکبار جهانی با اطلاع از اهداف عمیق انقلاب اسلامی، طی ۴۰ سال در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران صف آرایی کرده تا انقلاب ایران به اهدافش نرسد که البته در این خصوص شکست خورده است، چون انقلاب ما برگرفته از قران و عترت بوده و الگوی حرکت انقلاب ما مکتب عاشورا است.

وی تاکید کرد: دشمن می دانست اگر انقلاب ما به نهال پرثمری تبدیل شود، بلای جان آنها خواهد شد و از این رو با ایجاد بحران های داخلی در اوایل انقلاب، ۱۹ ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی جنگ نابرابر را بر ملت ایران تحمیل کرد.

سردار نصیری با اشاره به شرایط نامناسب و عدم آمادگی کامل کشور در مواجه با جنگ تحمیلی تاکید کرد: مردم و مسئولان با الهام از فرهنگ عاشورا در مقابل دشمن تا دندان مسلح تا پای جان ایستادگی کردند و در سایه هدایت های ولایت فقیه توانستند دفاع مقدس را با موفقیت پشت سر بگذارند و در واقع دفاع مقدس برگی زرین از تاریخ کشور ماست.

وی با اشاره به قیام عاشورا و پیام حضرت زینب(س) مبنی بر اینکه هر آنچه در کربلا رخ داد زیبایی بود، انقلاب اسلامی ایران را در راستای انقلاب امام حسین(ع) دانست و گفت: چون انقلاب ما برای احیای دین خدا بود همه صحنه های انقلاب و دفاع مقدس زیبا بوده است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: از دفاع مقدس درس های زیبایی گرفتیم که بزرگترین درس آن، اوج دلدادگی مردم به آرمان های حضرت امام (ره) و انقلاب اسلامی بوده است.

فرمانده حفاظت سپاه پاسداران گفت: دشمن در حال حاضر استراتژی خویش را تغییر داده و با تغییر ماهیت در دشمنی با انقلاب ما در نظر دارد نسل آینده کشور را از نسل گذشته انقلاب دور کند و جنگ فرهنگی را آغاز کرده است.

وی تاکید کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند دشمن در جنگ فرهنگی نیز شکست خورده، چون در عصر حاضر امثال شهید حججی ها به صحنه آمده اند و اینها نشانه های شکست دشمن در جنگ فرهنگی است.

دنبال کنید @ اینستاگرام