آرک موتورسیکلتی از جنس سه گانه “متریکس” (+فیلم و عکس)

کیانو ریوز در سال ۲۰۱۲ به منظور تاسیس شرکت خود به نام "آرک موتورسایکل" همکاری با "گارد هولینگر" که در زمینه تولید موتورسیکلت فعالیت می کند را آغاز کرد.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – “کیانو ریوز” یکی از چهره های سرشناس هالیوود محسوب می شود. هنرپیشه سه گانه “متریکس” علاقه خاصی به دنیای موتورسیکلت دارد و در مواقع بیکاری موتورسیکلت سواری یکی از سرگرمی های محبوب وی به شمار می رود. کیانو ریوز در سال ۲۰۱۲ به منظور تاسیس شرکت خود به نام “آرک موتورسایکل” همکاری با “گارد هولینگر” که در زمینه تولید موتورسیکلت فعالیت می کند را آغاز کرد.

کیانو ریوز و گارد هولینگر چند سال گذشته را روی طراحی و ساخت نخستین مدل شرکت آرک کار کرده و اخیرا از آن رونمایی کرده اند. نخستین محصول آرک به نام KRGT-1 از طراحی ظاهری چشمگیری سود می برد.

نخستین نکته ای که آرک KRGT-1 را متمایز می کند برچسب قیمت ۷۸ هزار دلاری آن است که این محصول را از دسترس موتورسواران معمولی دور می کند. اجزا و قطعات آرک KRGT-1 تا حد امکان به صورت دست ساز تولید شده اند. این موتور سیکلت به پیشرانه ۲۰۳۲ سی‌سی وی-توئین مجهز شده که توانایی تولید ۱۲۱.۵۳ اسب بخار نیرو را دارد. نیروی پیشرانه توسط یک جعبه دنده شش سرعته ساخت بیکر درایو ترین (Baker Drivetrain) به سطح جاده منتقل می شود. ادعا شده است که آرک KRGT-1 توانایی تولید ۱۲۱ پوند فوت گشتاور را دارد.

مخزن سوخت نخستین محصول شرکت آرک توسط تیم این شرکت ساخته شده است. تنها برای ساخت این قطعه ۶۶ ساعت زمان نیاز است. بخش های دیگری مانند فریم و سیستم تعلیق محور آونگی (Swingarm) نیز به صورت دست ساز تولید شده اند که برچسب قیمت هنگفت این محصول را توجیه می کنند. وزن خشک آرک KRGT-1 برابر با ۵۳۸ پوند (۲۴۴ کیلوگرم) است.

سیستم ورودی جریان هوای رو به پایین منحصر به فرد هولینگر بین سلول های سوختی قرار گرفته که بنابر ادعای شرکت آرک، این طراحی آیرودینامیک موتورسیکلت را تقویت کرده، وزن را کاهش داده و سواری راحت‌تری را برای موتورسوار فراهم می کند.

دنبال کنید @ اینستاگرام