عضو هیات مدیره بانک کشاورزی در آیین معارفه مدیرشعب بانک در بوشهر:

رشد پایدار منابع بانک کشاورزی نمایانگر اعتماد و اطمینان مردم است

آیین تکریم و معارفه مدیر شعب بانک کشاورزی استان بوشهر صبح روز دوشنبه دوم مهر ماه با حضور فرهاد فنودی عضو هیات مدیره این بانک برگزار شد .

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از روابط عمومی مدیریت شعب بانک کشاورزی استان بوشهر ، فنودی در این مراسم با اشاره به قدمت ۸۵ ساله بانک کشاورزی، و استقبال و اعتماد مردم به این بانک قدیمی و دولتی کشور گفت : وضعیت منابع بانک در شرایط مطلوبی قرار دارد و این امر که نمایانگر اعتماد و اطمینان مردم است ، به معنای افزایش توانایی بانک در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و حمایت مالی از بخش کشاورزی است .

وی در ادامه با بیان این که اعتبارات پرداختی در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری درصدر برنامه‌های اعتباری امسال بانک کشاورزی قرار دارد، یادآور شد با توجه به ۱۸۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداختی این بانک تا پایان مردادماه ۱۳۹۷، حدود ۴۰۰ هزار فقره تسهیلات تا این مقطع پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۳۵ درصد رشد داشته است و تلاش می‌شود تا با توسعه شیوه‌های جدید تولید و استفاده از ارقام و نژادهای پربازده و نیز دقت بالا، کل اعتبار به درستی مصرف و منجر به ایجاد اشتغال پایدار جدید شود.

وی افزود : به دستور مقام معظم رهبری مبلغ ۱,۵ میلیارد دلار اعتبار از منابع صندوق توسعه ملی در اختیار دولت قرار گرفت تا برای توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایری هزینه شود؛ این مبلغ به ریال تبدیل و در اختیار ۳ بانک و یک صندوق قرار گرفت که پرداخت ۵۰ درصد این اعتبار معادل ۶۰ هزار میلیارد ریال در تعهد بانک کشاورزی است و در مرحله اول، ۳۰ هزار میلیارد ریال به این بانک تخصیص داده شده است تا با نرخ ۶ درصد در اختیار بهره‌برداران قرار گیرد و پس از اتمام مرحله اول، به زودی مرحله دوم این طرح آغاز خواهد شد.

فنودی تصریح کرد: افتخار داریم که به عنوان یکی از بانک های بزرگ کشور در اجرای اولویت های تعیین شده و توسعه بخش کشاورزی و تامین منابع مالی مورد نیاز این بخش به عنوان رسالت و ماموریت اصلی بانکمان، تلاش می‌کنیم و از لحاظ ارائه خدمات الکترونیک جایگاه خوبی در کشور داریم به طوری که با تعداد ۳۰۲۰ دستگاه خودپرداز و حدود ۴۶۶ هزار دستگاه پایانه فروش، سهم بسزایی در ایجاد شبکه پرداخت کارتی کشور داشته‌ایم و با توجه به این که بیش از ۹۹ درصد تراکنش های موفق بانکی مربوط به بانک کشاورزی است، یکی از مطمئن‌ترین سامانه‌های بانکداری الکترونیک محسوب شده و این دستاورد ارزشمندی است.

عضو هیات مدیره بانک یادآور شد : در بخش حمایتی بانک کشاورزی از پروژه خرید تضمینی گندم، علاوه بر منابعی که برای کاشت، داشت و برداشت گندم به صورت انواع تسهیلات پرداخت می کنیم در سال زراعی جاری ۲۲۰۰۰ میلیارد ریال از منابع داخلی بانک نیز برای تامین مالی خرید تضمینی گندم کمک کرده ایم.

وی افزود در شرایط کنونی اقتصاد کشور، حمایت از تولید و تجارت خارجی موجب امید بخشی و عبور از التهابات اقتصادی خواهد شد و در این راستا قطعاً بانک کشاورزی تمام تلاش خود را برای توسعه بخش کشاورزی و حمایت از تولید در این بخش به کار خواهد بست.

فنودی گفت : از جمله موفقیت‌های بانک کشاورزی، جمع‌آوری منابع ارزان قیمت برای توسعه بخش کشاورزی، استحکام مالی، افزایش سرمایه، ارتقای جایگاه در رده‌بندی هزار بانک برتر دنیا، توسعه بانکداری الکترونیک بوده که در این راستا خدمات بهتر، تسهیلات بیشتر و توسعه پایدار بخش کشاورزی شعار امسال و محور حرکت بانک کشاورزی است.

در ادامه با حکم روح اله خدارحمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی، مجید یوسفی به سمت مدیر جدید ستادی بانک در استان بوشهر معرفی و از خدمات ارزنده محمدحسن رزاق منش قدردانی شد.

شایان ذکر است در این جلسه زرین‌فر معاون هماهنگی اقتصادی استانداری بوشهر ، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیران بانک های استان، مدیران سازمان ها ، همکاران و رؤسای شعب استان بوشهر نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام