بلندگوهای ۵ میلیارد تومانی! (+عکس)

هنگامی که درباره شرکت های مطرح در زمینه محصولات صوتی و تصویری فکر می کنید احتمالا نام هایی مانند سنهایزر، بوز، بنگ اند اولافسن و هارمن کاردن به ذهن خطور می کنند و شاید گلدموند نام چندان آشنایی محسوب نشود.

موبنا – اما دوستداران واقعی موسیقی که از پرداخت هیچ هزینه ای برای لذت بردن از آهنگ های مورد علاقه خود دریغ نمی کنند به خوبی با این برند سوئیسی آشنایی دارند. گلدموند چندی پیش از سیستم سرگرمی خانگی فوق لوکس خود به نام “لوگوز آناتا” رونمایی کرده که محصولی فوق العاده محسوب می شود.

لوگوز آناتا مجموعه ای جذاب از بلندگوها است که می توانند چیزی فراتر از صدایی فوق العاده را ارائه کنند. لوگوز آناتا ادای احترامی به سیستم صوتی “آپولوگ” است که سه دهه قبل توسط “کلودیو روتا لوریا”، هنرمند ایتالیایی، طراحی شده بود و گلدموند با الهام از آن سیستم محصول مذکور را معرفی کرده است.

لوگوز آناتا از سه مکعب با اندازه های مختلف تشکیل شده و ۱.۶ متر ارتفاع دارد. طراحی این سیستم صوتی آن را به گزینه ای مناسب برای حضور در دکور خانه های معاصر تبدیل کرده است. در ساخت این بلندگوهای بی سیم از مواد با کیفیت بالا شامل فولاد، رودیم برنجی فوق سخت و مقداری طلا استفاده شده است.

بلندگوهای لوگوز آناتا به صورت دست ساز سرهم می شوند و روند تولیدی مشابه با آنچه توسط ساعت سازهای سوئیسی دنبال می شود برای تولید آنها نیز بکار گرفته شده است. این مجموعه صوتی برای ارائه کیفیت صدایی مشابه با واقعیت طراحی شده است. بنابر اعلام گلدموند، این شرایط از طریق فرآیندی معروف به “پروتئوس” حاصل می شود. پروتئوس یک فناوری مدل سازی بلندگو است که به مهندسان آزمایشگاه آکوستیک گلدموند اجازه می دهد بلندگوهایی با هر شکل بدون تحت تاثیر قرار گرفتن کیفیت صدا را تولید کنند.

با استفاده از یک دانگل یواس‌بی برای رایانه شخصی، سیگنال های صوتی به راحتی می توانند به بلندگوهای لوگوز آناتا می رسند، در شرایطی که یک هاب بی سیم می تواند برای اتصال چندین دستگاه به بلندگوها مورد استفاده قرار بگیرد. حتی کابل برق لوگوز آناتا پنهان شده و در چارچوب این سیستم صوتی جای گرفته است. اما برای بهره‌مندی از کیفیت صدای بی نظیر باید حسابی دست به جیب شده و حدود ۳۰۰ هزار دلار را برای این محصول پرداخت کنید.

دنبال کنید @ اینستاگرام