دوربین امنیتی بی‌سیم برای شناسایی رفت و آمدهای مشکوک! (+فیلم و عکس)

با توجه به وقوع بیش از ۳ میلیون سرقت در آمریکا در سال ۲۰۱۶ نصب دوربین های امنیتی در این کشور به یک ضرورت مبدل شده است.

موبنا – بسیاری از دوربین های امنیتی موجود در این کشور علیرغم امکانات متنوعی که دارند، هنوز نمی توانند تهدیدات واقعی را از تحرکات عادی متمایز کنند و به عنوان مثال هم در صورت مشاهده عبور یک گربه و هم در برابر رفت و آمدهای یک فرد مشکوک آژیر خطر را به صدا درمی آورند.

اما یک شرکت نوپا در کالیفرنیا دوربین امنیتی قابل حمل بی سیمی تولید کرده که Eyecloud Cam نام دارد و با باتری کار می کند. دوربین یادشده از هوش مصنوعی بالایی برخوردار است و تنها در صورت تلاش واقعی یک انسان برای ورود به منزل و سرقت پیام هشدار ارسال می کند.

دوربین مذکور در حالت پیش فرض در وضعیت استندبای است و البته از حسگرهای خاصی برای دید مناسب در شب و در شرایط آب و هوایی نامناسب برخوردار است. یک باتری ۶۰۰۰ میلی آمپری نیز فعالیت مداوم آن را برای شش ماه تضمین می کند.

دوربین مذکور که ۱۱۹ دلار قیمت دارد معمولا در هر روز فعالیت حداکثر ۱۰ تا ۳۰ ثانیه تصویر ضبط می کند و اگر انسانی را در حال فعالیت مشکوک شناسایی کند پیام هشداری را برای مالک خانه ارسال می کند. کیفیت تصاویر ضبط شده ۱۰۸۰ پیکسل است و یک پوشش قوی ضدآب از آن محافظت می کند. ضبط صدا و پوشش محیط اطراف به صورت ۱۱۰ درجه از جمله دیگر مزایای این دوربین است. کنترل این دوربین با برنامه های اندرویدی و آی او اس ممکن است. ابعاد این دوربین ۶.۷ در ۱۷ سانتیمتر و وزن آن ۳۰۰ گرم بوده و یک حافظه ۸ گیگابایتی بر روی آن نصب شده است.

 منبع: مهر 

دنبال کنید @ اینستاگرام