خودروی گمنام ۱۰۲۰ اسب بخاری! (+فیلم و عکس)

ابرخودرو التیما اولوشن تنها ۲,۰۹۴ پوند (۹۴۵ کیلوگرم) وزن دارد که حتی با ضعیف‌ترین مدل پیشرانه خود نسبت نیرو به وزن فوق العاده ای را ارائه می کند.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – شرکت خودروسازی انگلیسی التیما شاید چندان مشهور نباشد اما طی بیست سال گذشته ابرخودروهای جالب توجهی را معرفی کرده و با رونمایی از جدیدترین محصول خود یعنی التیما اولوشن قصد دارد این روند را همچنان ادامه دهد. اولوشن در دو مدل کوپه و کانورتیبل عرضه می شود.

از نظر ظاهری ممکن است التیما اولوشن کمی آشنا به نظر برسد زیرا شاسی و بدنه آن بر اساس طراحی های مشابه لی نوبل که هم در التیما اسپرتس و هم در التیما GTR بکار گرفته شده بودند، شکل گرفته است. اما میزان تشابه با مدل های گذشته در همین جا پایان می گیرد زیرا التیما تقریبا تمامی قطعات این خودرو از رنگ کیفیت بالا و اجزا فیبر کربنی تا طراحی داخلی و روشنایی LED را به روز رسانی کرده است.

جادوی واقعی زیر درپوش پیشرانه شکل می گیرد جایی که پیشرانه هشت سیلندر خورجینی در ۱۵ فرمت مختلف عرضه می شود و دامنه تولید نیرو از ۳۵۰ اسب بخار تا ۱,۰۲۰ اسب بخار را در بر می گیرد. ابر خودرو التیما اولوشن تنها ۲,۰۹۴ پوند (۹۴۵ کیلوگرم) وزن دارد که حتی با ضعیف‌ترین مدل پیشرانه خود نسبت نیرو به وزن فوق العاده ای را ارائه می کند.

التیما اولوشن در قوی‌ترین مدل سرعت خود را طی ۲.۳ ثانیه از صفر به ۹۶ کیلومتر در ساعت می رساند و در نهایت توانایی دستیابی به بیشینه سرعت ۳۸۶ کیلومتر در ساعت را دارد. حتی ضعیف‌ترین مدل این خودرو در ۳.۱ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۹۶ کیلومتر در ساعت می رساند.

 

دنبال کنید @ اینستاگرام