گوگل بیست ساله شد

امروز سه شنبه بیست سال از زمانی که گوگل به عنوان یک موتور جستجوی اینترنتی تاسیس شد می گذرد. البته گوگل طی این مدت تغییر و تحولات زیادی داشته است.

موبنا – گوگل ابتدا تنها یک جستجوگر تحت وب ساده بود،ولی حالا تا بدان حد توسعه یافته که یکی از شرکت های زیرمجموعه آلفابت محسوب می شود و در کنار زیرمجموعه های دیگر در حوزه های مختلف در حال فعالیت است.
اگر چه گوگل امروز پا به عرصه حیات گذاشته، اما تاریخ تولید رسمی آن ۲۷ سپتامبر سال ۱۹۹۸ است؛ زیرا صفحه وب گوگل در این روز در دسترس عموم قرار گرفت.
نکته مهم این است که ظاهر کلی این جستجوگر و حتی رنگ های مورد استفاده در لوگوی آن در همه این سال ها بدون تغییر باقی مانده است. همچنین دو گزینه Google search و I’m feeling lucky کماکان در دسترس هستند.
البته در کنار این جستجوگر امروزه صدها محصول نرم افزاری و سخت افزاری دیگر توسط گوگل عرضه می شوند که در میان خدمات تحت وب جیمیل، در میان خدمات نرم افزاری اندروید و در میان خدمات سخت افزاری گوشی های پیکسل احتمالا جزء محبوب ترین ها هستند.
اگر دوست دارید ببینید نتایج جستجو در گوگل در سال ۱۹۹۸ چگونه بوده است، عبارت Google in 1998 را در این موتور جستجو جستجو کنید تا به بیست سال قبل بازگردید.

 منبع: فارس 

دنبال کنید @ اینستاگرام