اپل محتوای غیراخلاقی و خشونت‌بار را سانسور می‌کند

به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد سرویس‌های استریم و پخش محتوای آنلاین خود را از نمایش هرگونه تصویر و فیلم غیراخلاقی و خشونت‌بار پاکسازی کند.

موبنا – وال استریت ژورنال به‌تازگی گزارشی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد سرویس پخش آنلاین فیلم و سریال اپل از هرگونه محتوای غیراخلاقی، نادرست و حاوی سکانس‌های خشونت‌بار و خشن عاری خواهد بود چرا که این شرکت آمریکایی به صورت رسمی پیشتر اعلام کرده بود که تمرکز ویژه‌ای بر روی پاکسازی محتوای سرویس‌های استریم و پخش آنلاین فیلم خود خواهد داشت.
به نظر می‌رسد که تیم کوک – مدیرعامل شرکت اپل – پس از تماشای یک سریال که اپل حق پخش آن را در سال ۲۰۱۶ میلادی خریداری کرده بود، با واکنشی منفی، اظهار کرده است که این فیلم بیش از اندازه دارای صحنه‌های خشن و خشونت آمیز بوده که مناسب کاربران اپل، آن هم در رده‌های سنی مختلف، نخواهد بود.
اپل اخیرا اعلام کرده بود که برنامه بزرگی برای تولید محتوای اختصاصی دارد و بدین منظور دو مدیر اجرایی هالیوود را نیز به‌منظور نظارت بر روی پروژه‌هایش استخدام کرده و بودجه هنگفتی به ارزش یک میلیارد دلار را نیز برای توسعه این سرویس درنظر گرفته است تا بتواند محتوای اصل و اورجینال برای خود تولید کند.

 منبع: ایسنا 

دنبال کنید @ اینستاگرام