اسکن میادین جنگی توسط هوش مصنوعی

انگلیسی‌ها موفق به ایجاد یک سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی برای اسکن میدان‌های جنگ شدند.

موبنا – ارتش بریتانیا هوش مصنوعی که میدان‌های جنگ را برای شناسایی و نظارت بر تحرک دشمن اسکن می‌کند، مورد آزمایش قرار داده است.

این فناوری که”SAPIENT” نام دارد می‌تواند خطراتی را که ممکن است برای سربازان در یک میدان جنگ وجود داشته باشد شناسایی کند.

وزارت دفاع انگلستان گفت: این فناوری سبب می‌شود تا سربازان برای شناسایی تحرک دشمن دیگر به تلویزیون‌های مدار بسته نیازی نداشته باشند. همچنین با استفاده از این فناوری میزان خطاهای انسانی نیز کاهش می‌یابد.

این سیستم در کنار سایر فناوری‌های نظامی، از جمله لباس‌های رباتیک اسکلتی، دید در شب و سیستم‌های نظارتی در یک میدان جنگ شهری در مونترال مورد آزمایش قرار گرفت.

“استوارت اندرو”(Stuart Andrew)، وزیر تدارکات دفاعی گفت: این سیستم می‌تواند همانند چشم‌هایی خودگردان در یک میدان جنگ شهری عمل کند. این فناوری هرگونه جنبش دشمن در خیابان‌ها را اسکن می‌کند تا سربازان با داشتن اطلاعات بیشتر بتوانند در مقابل دشمن، آماده شوند. با سرمایه‌گذاری میلیونی که در توسعه این فناوری صورت گرفته است ما می‌توانیم در نبردها پیروز شویم.

این آزمایش در راستای برنامه سه هفته‌ای “آزمایشات مناطق شهری دارای درگیری”(Contested Urban Environment experiments) توسط سربازان پنج کشور متحد موسوم به”پنج چشم”(Five Eyes) شامل انگلیس، استرالیا، نیوزیلند، کانادا و ایالات متحده انجام شد.

“پنج چشم” اتحادیه‌ای اطلاعاتی شامل پنج کشور نیوزلند، ایالات متحده آمریکا، استرالیا، بریتانیا و کانادا است. سربازان کشورهای مذکور آخرین فناوری‌های نظامی را در این برنامه آزمایش کردند. انگلستان نیز قصد دارد یک تمرین مشابه این آزمایش را در سال ۲۰۲۰ داشته باشد.

 منبع: ایسنا

دنبال کنید @ اینستاگرام