کشف یک قابلیت جذاب مخفی در آیفون های جدید

در روزهای اخیر آیفون های جدید اپل و از جمله آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس برای فروش عرضه شده اند و برخی متخصصان از شناسایی قابلیتی جذاب در آنها خبر داده اند.

موبنا – بررسی این دو گوشی اپل نشان می دهد که در هر دو مدل از یک آنتن اضافی استفاده شده است که نه تنها پشتیبانی از شبکه های نسل چهارم ال تی ای را ارتقا می بخشد، بلکه باعث می شود در برخی نقاط که پوشش مخابراتی و کیفیت آنتن دهی چندان مطلوب نیست، آیفون کماکان برای گفتگو با سایرین قابل استفاده باشد.
به نظر می رسد این قابلیت مخفی که اپل نیز در زمان رونمایی از آیفون های تازه خود به آن اشاره نکرده بود، باعث برتری محسوس این گوشی های جدید در مقایسه با رقبا شود. زیرا کیفیت بهتر آنتن دهی به دسترسی مناسب تر به خدمات دیتا نیز منجر می شود.
استفاده از آنتن اضافه باعث می شود که آیفون های تازه در زمینه دسترسی به خدمات دیتا در مقایسه با آیفون ایکس که سال قبل عرضه شده بود، سرعتی دو تا سه برابر بیشتر داشته باشند.
به عنوان مثال آزمایش گوشی آیفون ایکس در شبکه مخابراتی ای تی اند تی نشان می دهد سرعت بارگذاری اینترنتی با این گوشی از ۱۴.۸۸ مگابیت در ثانیه فراتر نمی رود، اما در صورت استفاده از آیفون های ایکس اس و ایکس اس مکس این سرعت به رقم ۷۲.۲۴ مگابیت در ثانیه افزایش می یابد. این سرعت در مورد گوشی های مذکور در شبکه مخابراتی تی – موبایل به ترتیب ۱۹.۳۵و ۵۹.۹۲ مگابیت در ثانیه و در شبکه مخابراتی وریزون به ترتیب ۱۶.۱۰ و ۶۲.۲۰ مگابیت در ثانیه بوده است.

 منبع: مهر 

One thought on “کشف یک قابلیت جذاب مخفی در آیفون های جدید

 1. نا‌شناس

  علت وجود دو آنتن در گوشی های جدید بخاطر قابلیت Dual SIM بودنشه نه چیزی که اینجا نوشته

  گوشی هایی که تو آمریکا فروش میره جای یک سیم کارت داره و سیم کارت دوم با تکنولوژی E-SIM فعال میشه چون چهار تا سرویس دهنده اصلی :
  AT&T ,Sprint, T-Mobile, Verizon
  ساپورتش میکنن
  مثل اپل واچ
  ولی گوشی های چین جای دوتا سیم کارت داره. بخاطر همینه که این گوشی ها هم شبکه های GSM و هم CDMA رو ساپورت می‌کنن.

  خلاصه علت وجود دو آنتن بخاطر اونه.

امکان نظردهی غیرفعال شده است.

دنبال کنید @ اینستاگرام