تلاش جهت بهره برداری از دبیرستان شهدای سایپا در روستای زلزله زده کوئیک

موسسه خیریه احسان و نیکوکاری نیکسا در تلاش است تا با تامین بودجه مورد نیاز توسط خیرین و از محل کمک های خیرخواهانه در گروه خودروسازی سایپا، دبیرستان شش کلاسه شهدای سایپا در روستای کوئیک حسن از توابع شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه را در سال تحصیلی جدید به بهره برداری برساند.

موبنا – ساخت دبیرستان روستای کوئیک به مراحل پایانی نازک کاری، محوطه سازی و زیباسازی رسیده است و در صورت تامین به موقع بودجه موردنیاز، این دبیرستان در سال تحصیلی جدید به بهره داری خواهد رسید.
گروه خودروسازی سایپا پس از زلزله ۷/۳ ریشتری پاییز سال ۹۶ در استان کرمانشاه و در راستای مسئولیت های اجتماعی و به منظور یاری رساندن در امر بازسازی و رفع مشکلات تحصیلی دانش آموزان با امضای تفاهم نامه ای با اداره کل نوسازی مدارس این استان، در زمین اهدایی از جانب اداره کل آموزش و پرورش شهرستان سرپل ذهاب به مساحت ۲۴۰۰ متر مربع و با تامین مبلغی بالغ بر ۴۷۶ میلیون تومان اقدام به اجرای عملیات ساخت یک باب دبیرستان با زیر بنای ۵۴۰ مترمربع و مجهزبه ۶ کلاس، نمازخانه و سالن اجتماعات و آزمایشگاه در روستای کوئیک حسن کرده است.
بر اساس این گزارش، علی رغم وجود مشکلات و شرایط خاص در منطقه از قبیل دوری راه، گرما و همچنین افزایش ناگهانی قیمت مصالح، اجرای این امر خدا پسندانه پیشرفت فیزیکی خوبی داشته و با تامین مابقی بودجه موردنیاز جهت اتمام پروژه، این دبیرستان در سال تحصیلی جاری به بهره برداری خواهد رسید.
گفتنی است بودجه اولیه اجرای این پروژه از طریق اهدای بخشی از حقوق پرسنل خیر گروه خودروسازی سایپا،کمک مالی گروه خودروسازی سایپا و همچنین جمع آوری کمک های مردمی تامین شده است.

دنبال کنید @ اینستاگرام