یکسان سازی تعرفه مکالمات همراه اول؛ گامی بلند برای افزایش شفافیت در هزینه تماس‌ها

همراه اول با ارائه طرح یکسان سازی تعرفه مکالمات ، گام بلندی در راستای افزایش شفافیت برداشته است. هزینه‌ی تماس‌های درون و برون شبکه از این پس یکسان است.

موبنا – یکسان سازی تعرفه مکالمات همراه اول از امروز آغاز شده است. تعرفه مکالمات درون شبکه و برون شبکه‌ی این اپراتور از این پس یکسان در نظر گرفته می‌شود. یعنی دارندگان سیم کارت‌های دائمی و اعتباری این اپراتور در صورتی که بخواهند با سایر اپراتورها، تلفن ثابت و یا درون شبکه همراه اول تماس بگیرند، به ازای هر دقیقه، هزینه یکسانی پرداخت خواهند کرد.

افزایش شفافیت با یکسان سازی تعرفه مکالمات همراه اول

پیش از این اگر مشترک دائمی همراه اول قصد برقراری ارتباط با مشترک ایرانسل و رایتل را داشت، ۶۲۵ ریال پرداخت می کرد ولی از این پس براساس طرح یکسان سازی تعرفه مکالمات ، مشترک سیم کارت دائمی در تمامی تماس‌های خود چه داخلی و چه خارجی فقط ۵۹۹ ریال پرداخت می‌کند.

همچنین هزینه مکالمه مشترک اعتباری با خط ایرانسل و رایتل از ۹۳۷ ریال به ۸۹۹ ریال کاهش می‌یابد که برابر با نرخ مکالمات درون شبکه است.

چندین سال پیش مشترکین همراه اول در استان‌های مختلف در صورتی که می‌خواستند با سایر مشترکین این اپراتور در استان‌های دیگر ارتباط برقرار کنند، لازم بود تا هزینه‌های متفاوتی برای این ارتباط پرداخت کنند.

حتی هزینه‌ی مکالمات در ساعات مختلف روز براساس میزان مصرف تفاوت داشت و این موضوع به اندازه‌ای پیچیده بود که مشترکین قادر نبودند هزینه‌های تماس خود را بررسی کنند.

سال ۹۳ بود که همراه اول تصمیم گرفت این مشکل را حل کند و هزینه‌ها را یکسان و شفاف نماید. همراه اول هزینه کلیه تماس‌های درون و برون شبکه خود را یکسان کرد و به شفافیت بیشتر کمک نمود.

اما در این بین تنها مشکل باقیمانده تفاوت در هزینه‌های تماس با مشترکین سایر اپراتورهای تلفن همراه بود که اکنون همراه اول در اقدامی دیگر با ارائه طرح یکسان سازی تعرفه مکالمات این مشکل را حل نموده و باعث شده که مشترکین بتوانند هزینه‌های خود را مدیریت کنند.

اجرای طرح یکسان سازی تعرفه مکالمات پس از طرح حذف هزینه‌های جا به جایی در شبکه، تعرفه‌های پیک و غیرپیک و هزینه‌های بین شهری و استانی و حذف تعرفه کلیه مکالمات داخل شبکه برای مشترکین دائمی و اعتباری که در سال ۹۳ انجام شد، گام موفق دیگری است برای ارائه شفافیت بیشتر به مشترکین این اپراتور.

 منبع: تکراتو

دنبال کنید @ اینستاگرام