برج‌های دوقلوی نیویورک با روح دانمارکی! (+تصاویر)

برج غربی شامل اقامتگاه های ساده و دوبلکس در طبقات پنجم و ششم که ۵۰ فوت بالاتر از سطح زمین بوده و چشم انداز خوبی از رود هادسون دارد، خواهد بود.

موبنا؛ رکسانا دانیالی – گروه بیارکه اینگلس که به اختصار تحت عنوان “بیگ” نیز شناخته می شود، یک گروه معماری بین المللی بوده که در کوپنهاگ دانمارک پایه گذاری شده است. این گروه ۵ سال پس از تاسیس (۲۰۱۰) شعبه دیگری هم در شهر نیویورک راه اندازی کرد. حال قرار است یکی از جدیدترین پروژه های معماری بیگ در همین شهر کلید بخورد. پروژه مذکور اولین طرح مسکونی- هتلی بیگ در نیویورک محسوب می شود.

پروژه نام برده که تحت عناوین دیگری نظیر “یازدهم” و یا “XI” نیز شناخته می شود، متشکل از دو برج پیچشی نامتقارن از جنس برنز و تراورتن است که توسط پلی هوایی به یکدیگر متصل خواهند شد.

XI مجموعه ای از فروشگاه های بی نظیر، اقامتگاه های لوکس، رستورانهای چندگانه و فضاهای هنری را به نمایش می گذارد. با ۸۷ اقامتگاه، مقر اصلی هتل در برج شرقی که “no.X” نام دارد، قرار خواهد داشت. قسمت مسکونی نیز از ارتفاع ۱۰۰ فوتی یعنی طبقه یازدهم (بخش فوقانی هتل) شروع می شود. این در حالی است که برج غربی نیز خود متشکل از ۱۴۹ اقامتگاه دیگر خواهد بود. البته گروه HFZ capital هم به دنبال همکاری با گروه معماری بیگ، قصد طراحی گردشگاهی عمومی در نزدیکی پروژه XI را دارد.

برج غربی شامل اقامتگاه های ساده و دوبلکس در طبقات پنجم و ششم که ۵۰ فوت بالاتر از سطح زمین بوده و چشم انداز خوبی از رود هادسون دارد، خواهد بود.

از جمله مهم ترین امکانات رفاهی پروژه می توان به سالن بدن سازی، مرکز تناسب اندام، فضای باز و استخر شنای ۷۵ فوتی اشاره کرد. در پل ارتباطی میان دو برج نیز شاهد استقرار کتاب خانه، فضایی برای تماشای فیلم، سالن غذاخوری و میزهای بیلیارد خواهیم بود.

 منبع: پول نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − 1 =

دنبال کنید @ اینستاگرام