پرواز بزرگترین هواپیمای دوزیست جهان در آسمان چین (+عکس)

طراحی و ساخت این هواپیما در کشور چین انجام شده است و بر اساس اخبار منتشر شده ۹۸ درصد تمام قطعاتی که در این هواپیما به کار برده شده، در کشور چین ساخته شده است.

موبنا – پس از هشت سال تلاش شبانه‌روزی، سرانجام بزرگترین هواپیمای دوزیست جهان به صورت آزمایشی در آسمان چین پرواز کرد. این هواپیما که AG600 نام دارد و البته با نام «کوگلانگ» هم شناخته می‌شود، در پرواز آزمایشی خود یک ساعت در آسمان بود و تا ارتفاع ۳۰۰۰ متری (۹۸۰۰ پایی) پرواز کرد تا سرانجام بدون بروز هرگونه مشکل در فرودگاه شهری جینوان در منطقه ژوهای چین به زمین بنشیند.

این هواپیمای عظیم الجثه که اندازه آن با «بوئینگ ۷۳۷» برابری می‌کند، بال‌هایی با طول ۳۸.۸ متر را در خود جا داده است و طول بدنه آن ۳۹.۶ متر محاسبه می‌شود. این  هواپیما برای انواع مختلف حمل بار در کشور چین طراحی شده است و از حضور در عملیات نجات شهری گرفته تا خاموش کردن آتش‌های وسیع و عملیات‌های مداخله و دفاع نظامی در دریای جنوب چشن آمادگی کامل دارد.

طراحی و ساخت این هواپیما در کشور چین انجام شده است و بر اساس اخبار منتشر شده ۹۸ درصد تمام قطعاتی که در این هواپیما به کار برده شده، در کشور چین ساخته شده است.

«میائو وِی» وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین گفت: «این هواپیما توسعه هرچه بیشتر صنعت هوانوردی ما را نشان می‌دهد و نمایان می‌کند که در کشور خود توانسته‌ایم به سطح جدیدی از ظرفیت‌ها در عرصه تحقیقات دست پیدا کنیم و بدون کمک گرفتن از نیروهای خارجی در عرصه هوانوردی، به اتفاقات جدید و ارزشمند دست یابیم».

زمانی که صحبت از هواپیماهای دوزست غولپیکر به میان می‌آید، بهتر است نام اجداد آنها یعنی «اسپروس گوس» هم به میان بیاید که در دهه ۱۹۴۰ میلادی پرواز می‌کرد. اگرچه کونگلانگ بخش کوچکی از پروژه بزرگ «هوارد هاگس» چین برای توسعه صنعت هوانوردی محسوب می‌شود، ولی این هواپیما توانسته است رکورد بزرگترین هواپیما در این خانواده را از آن خود کند.

این هواپیما به صورت دوزیست طراحی شده است و به عبارت دیگر می‌تواند در آب یا روی خشکی فرود آید و از زمین بلند شود. با این توضیح می‌توان گفت کونگلانگ برای اهداف نظامی بسیار کاربردی است و مهندسان چینی اعلام کرده‌اند که این هواپیما می‌تواند به صورت کاملا ایمن در آب‌هایی که بیش از ۲ متر عمق دارد، بنشیند. قرار است این هواپیمای غولپیکر دوزیست طی شش ماه آینده به صورت رسمی وارد ناوگان هوایی چین شود.

One thought on “پرواز بزرگترین هواپیمای دوزیست جهان در آسمان چین (+عکس)

امکان نظردهی غیرفعال شده است.

دنبال کنید @ اینستاگرام