پیشرفته‌ترین رولز-رویس عرضه شد! (+عکس)

هیچ کدام از اتومبیل‌هایی که تاکنون در شرکت رولز-رویس ساخته شدند اندازه کوچک نداشتند، ولی جثه فانتوم جدید در خانواده خودروهای سواری به قدری بزرگ بود که توجه همگان را به خود جلب کرده است.

موبنا – انتشار خبر مربوط به عرضه مدل جدید «رولز-رویس فانتوم» توجه همه علاقمندان به خودرو را جلب کرد. این کمپانی به واسطه تولید اتومبیل‌های لوکس خود شهرت جهانی دارد و سری محصولات «فانتوم»از جمله خودروهایی محسوب می‌شود که کمترین اتومبیل جهان را می‌توان مشابه آن دانست. آخرین مدل از این خودرو که با نام «فانتوم VIII» شناخته می‌شود یک گام بزرگ به جلو است تا تجربه کاملا متفاوت رانندگی با اتومبیل‌های لوکس پیش روی مردم قرار بگیرد. این محصول که لوکس‌ترین و زیباترین خودروی ساخته شده در تاریخ فعالیت‌های رولز-رویس محسوب می‌شود، این هفته در شهر ملبورن در کشور استرالیا به نمایش درآمد.

در این نمایشگاه سالن مربوط به رولز-رویس در کنار برند «استون مارتین» بود و با فاصله کم از آنها شرکت‌های مک‌لارن و آئودی اتومبیل‌های جدید خود را به نمایش گذاشتند.

هیچ کدام از اتومبیل‌هایی که تاکنون در شرکت رولز-رویس ساخته شدند اندازه کوچک نداشتند، ولی جثه فانتوم جدید در خانواده خودروهای سواری به قدری بزرگ بود که توجه همگان را به خود جلب کرده است. این خودروی سواری به اعتقاد همه علاقمندان به اتومبیل بسیار بزرگ است. طول این خودرو بیش از ۵.۷ متر و عرض آن ۲ متر محاسبه می‌شود. شاسی جدیدی که برای این محصول در نظر گرفته شده است با نام «معماری لوکس» شناخته می‌شود و نسبت به پلتفرم مدل قبلی اندکی سبک‌تر است. با این وجود «فانتوم VIII» با وزنی معادل ۲۵۶۰ کیلوگرم جزء سنگین‌ترین خودروهای سواری جهان است.

جلو پنجره این محصول به عنوان بزرگترین جلو پنجره ساخته شده در شرکت رولز-رویس محسوب می‌شود و چراغ‌های جلو بر اساس مدل مفهومی ۱۰۳EX ساخته شده‌اند. البته شکل اصلی آنها بر اساس ساختار و استاندارد کلی رولز-رویس است و از این نظر، آن را می‌توان مشابه مدل‌های قبلی دانست. با این وجود فانتوم جدید شکل ظاهری بسیار مدرن‌تری دارد و در تمامی بخش‌های مختلف آن حضور فناوری‌های مدرن و هوشمند به چشم می‌خورد.

در قسمت پشته بدنه نیز، طراحی این خودرو شبیه به مدل‌های قبلی رولز-رویس است که البته اندکی صاف‌تر، خمیده‌تر و اسپورت‌تر ساخته شده است. شکل منحنی و خمیده‌ای که در قسمت پشت بدنه این اتومبیل دو تنی به چشم می‌خورد آن را از مدل‌های قبلی متمایز می‌کند.

البته همه علاقمندان به اتومبیل می‌دانند که امکانات داخل محصولات رولز-رویس بسیار مهم‌تر از بیرون آن است. تمام بخش‌ها و قعطات بدنه رولز-رویس با دقت بسیار ساخته شده است و برای شکل دادن هر کدام از آنها ساعت‌ها زمان صرف شده است و بر این اساس هر دستگاه اتومبیل رولز-رویس را می‌توان یک گالری هنری پیشرفته دانست. بخش‌های چرمی داشبورد و داخل سالن با دقت بالا با لیزر برش خورده‌اند و هنرمندان صاحب‌نام آن را طراحی کرده‌اند. از این نظر تماشای قسمت داخل بدنه بسیار لذت‌بخش است.

«فانتوم VIII» یک اتومبیل کاملا هوشمند مجهز به سیستم خودران محسوب می‌شود و از مهم‌ترین امکانات به کار رفته در آن می‌توان به رادار کروز کنترل، رادار رانندگی بین خطوط، سیستم هشدار دهنده نزدیک شدن اتومبیل‌ها از عقب، ترمز اضطراری هوشمند و … اشاره کرد. این خودرو همچنین یک سیستم جدید اطلاع‌رسانی را در اختیار گرفته است که مشابهت زیادی به سیستم BMW iDrive دارد که این اتفاق چندان هم دور از ذهن نیست. زیرا BMW بخش اعظم سهام رولز-رویس را در اختیار دارد.

تفاوت شکل ظاهری و اماکانات داخلی «فانتوم VIII» نسبت به مدل قبلی یعنی «فانتوم VII» بسیار زیاد است و اتومبیل‌ جدید را می‌توان بسیار لوکس‌تر و زیباتر دانست.

این اتومبیل به موتور دوگانه توربو از نوع V12 مجهز شده است تا ظرف ۵.۳ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. رولز-رویس توضیح داد موتور این اتومبیل و سیستم انتقال قدرت هشت سرعته ZF آن تاکیدی بر حرکت سریع «فانتوم VIII» ندارد و در عوض روی قدرت این اتومبیل تاکید شده است. با این وجود شرکت سازنده می‌گوید که این محصول نسبت به مدل‌های قبلی اسپورت‌تر است و سیستم هوشمند تنظیم چرخ‌های جلو و پنج سیستم اتتقال قدرت به سیستم تعلیق را شامل می‌شود.

دنبال کنید @ اینستاگرام