طراحی خاص یک واحد مسکونی در تایلند! (+عکس)

طراحی راه پله نیز در کمال دقت و مهارت انجام شده است. این بخش ضمن صعود از سطح پایه به طبقه فوقانی، چشم انداز بی نظیری از محیط اطراف را در اختیار ساکنین قرار می دهد.

موبنا؛ رکسانا دانیالی – اسکای کلاب هاوس ساختمانی کوچک با کاربری مسکونی بوده که توسط یک استودیو معماری محلی (حومه بانکوک، تایلند) به نام “دیزاین این موشن” توسعه یافته است. این مسکن خصوصی متشکل از یک سالن ورزشی کوچک در طبقه فوقانی و فضاهای داخلی و خارجی برای فعالیت های چند منظوره خواهد بود. با توجه به مساحت عملیاتی محدود، ایده اصلی این پروژه ایجاد محیطی است که بتواند به بهترین شکل ممکن، فضاهای داخلی و خارجی و همچنین سطوح فوقانی و پایه را به هم مرتبط کند.

طراحی راه پله نیز در کمال دقت و مهارت انجام شده است. این بخش ضمن صعود از سطح پایه به طبقه فوقانی، چشم انداز بی نظیری از محیط اطراف را در اختیار ساکنین قرار می دهد. در عین حال فضای زیر راه پله نیز برای مخفی کردن بخش های خدماتی ساختمان استفاده شده است. از جمله دیگر ویژگی های تحسین برانگیز این پروژه می توان به سالن تئاتر جمع و جور آن که ظرفیت محدودی نیز دارد اشاره کرد. قسمت های مختلف خانه به کمک باغچه ای زیبا و سرشار از صمیمیت به یکدیگر متصل خواهند شد.

مواد مورد استفاده در ساخت این پروژه نیز همگی با موفقیت از استانداردهای تایلند عبور می کنند؛ بتن، کف پوش های مرغوب و چهارچوب های آلومینیومی برای پنجره ها. از طرفی همانطور که در طراحی ظاهری ساختمان نیز مشخص است، آلومینیوم سفید و تاثیر آن در فیلتراسیون نور طبیعی خورشید، جلوه بی نظیری به پروژه بخشیده است.

 منبع: پول نیوز 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − هشت =

دنبال کنید @ اینستاگرام