ساخت سربازخانه با استفاده از بزرگترین چاپگر سه بعدی جهان (+عکس)

استفاده از چاپگرهای سه بعدی برای خانه سازی و در عملیات عمرانی پدیده جدیدی نیست، اما استفاده از آن برای ساختمان سازی در مقیاس انبوه تازگی دارد.

موبنا – استفاده از چاپگرهای سه بعدی برای خانه سازی و در عملیات عمرانی پدیده جدیدی نیست، اما استفاده از آن برای ساختمان سازی در مقیاس انبوه تازگی دارد.
استفاده از چاپگرهای سه بعدی به منظور ساختمان سازی توسط ارتش آمریکا در ماه های اخیر رونق گرفته و قابل حمل بودن چاپگرهای سه بعدی در کنار ارزان قیمت بودن این فناوری استفاده از آن را بیشتر کرده است.

نیروی دریایی ارتش امریکا تصمیم گرفته تا بزرگترین چاپگر سه بعدی جهان را برای ساخت سربازخانه برای نیروهای خود با سرعت بالا و کیفیت مناسب به کار بگیرد.
آنان به همین شیوه توانستند در ظرف کمتر از دو روز یک سربازخانه بتنی احداث کنند و آن را برای اسکان نیروهای خود آماده کنند. این سربازخانه در ایلینیوز برپا شده است.

مساحت این سربازخانه ۴۶ متر مربع است و ساخت آن حدود ۴۰ ساعت به طول انجامیده است. برای ساخت چنین سربازخانه ای با چوب توسط ۱۰ تفنگدار دریایی آمریکا به حداقل ۵ روز زمان نیاز است.
برای انجام این کار ابتدا مدل رایانه ای سربازخانه طراحی شده و سپس چاپگر سه بعدی فرایند ساخت سربازخانه را آغاز کرد و بدین منظور لایه های مختلف بتنی بر روی هم قرار گرفتند. قرار است از این فناوری در آینده برای ساخت استحکامات نظامی دیگر نیز استفاده شود.

 منبع: فارس 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

دنبال کنید @ اینستاگرام