تولید کوچک‌ترین ربات جهان به شکل توپ (+فیلم و عکس)

شرکت اسفرو ربات جدیدی را تولید کرده که به شکل یک توپ است و می توان آن را کوچک ترین ربات جهان لقب داد. این ربات قابل برنامه ریزی دارای یک نمایشگر ال ای دی نیز هست.

موبنا – شرکت اسفرو ربات جدیدی را تولید کرده که به شکل یک توپ است و می توان آن را کوچک ترین ربات جهان لقب داد. این ربات قابل برنامه ریزی دارای یک نمایشگر ال ای دی نیز هست. ربات اسفرو برای کدنویسی و انجام طیف گسترده ای از دستورات قابل استفاده است.

با برنامه ریزی نمایشگر این ربات توپی شفاف می توان کاری کرد تا ربات یادشده هر چیزی اعم از متن تا چهره های خندان و غیره را نمایش دهد. ربات یادشده را می توان با طیف گسترده ای از برنامه های تلفن همراه سازگار کرد و از ان استفاده های فناورانه، علمی، مهندسی، هنری و ریاضی به عمل آورد.

امکان برنامه ریزی به منظور حرکت خودران، مسیریابی دقیق و غیره حتی در نور اندک از جمله مزایای این ربات است که به حسگرهای مختلفی مجهز است. شارژ باتری ربات یادشده برای دو تا سه ساعت کافی است و تنوع حسگرهای آن مانند شتاب سنج و ژیروسکوپ ها نیز جالب توجه است.

این ربات ضدآب بوده و در برابر سقوط ناگهانی و ضربه نیز مقاوم است و قرار است در آینده نزدیک به قیمت ۱۵۰ دلار برای فروش عرضه شود.

 منبع: فارس 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام