ساخت خانه به شکل توپ (+تصاویر)

این روزها استفاده از فضاهای کوچک و مرده برای ساخت خانه به خصوص در شهرهای بزرگ رونق گرفته و تولید خانه هایی به شکل بیضی، چند ضلعی و غیره متداول شده است.

موبنا – این روزها استفاده از فضاهای کوچک و مرده برای ساخت خانه به خصوص در شهرهای بزرگ رونق گرفته و تولید خانه هایی به شکل بیضی، چند ضلعی و غیره متداول شده است.یکی از تازه ترین تحولات در این زمینه تولید خانه هایی به شکل توپ توسط جگ ویردی مهندس سابق شرکت رولزرویس است.
این خانه ها اگر چه از بیرون جذابیت چندانی ندارند ولی از داخل زیبا بوده و دارای امکانات متعارف برای زندگی هستند. خانه های یادشده که Conker نام گرفته اند در ابعاد دوگانه ساخته می شوند. یکی از این خانه ها سه متر ارتفاع داشته و قطر آن به ۳.۸۵ متر می رسد. خانه دیگر ۳.۹۵ متر ارتفاع داشته و قطر آن به ۳.۸۵ متر می رسد.
ماده اصلی مورد استفاده در ساخت خانه های یادشده آلومینیوم و پلاستیک بازیافتی است و کف خانه یادشده هم از چوب ساخته شده است. تعدادی پنجره گرد هم دریافت نور در این خانه را ممکن می کند.
معماری داخلی این خانه به سادگی قابل تغییر است تا بتوان از آن به عنوان محیط کار، محل استراحت و غیره استفاده کرد. انرژی خورشیدی تامین کننده برق این منزل و گرمای آن است. هزینه خرید دو مدل مختلف این منزل به ترتیب ۳۲۵۰۰ و ۳۸ هزار دلار است.

 منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 9 =

دنبال کنید @ اینستاگرام