قدرتمندترین خودروی برقی مرسدس بنز در راه است (+فیلم و عکس)

مرسدس بنز به زودی از قدرتمندترین خودروی برقی خود که ای کیو اس نام دارد، رونمایی خواهد کرد. خودروی یادشده به طور تمام برقی طراحی شده و از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار خواهد بود.

موبنا – مرسدس بنز به زودی از قدرتمندترین خودروی برقی خود که ای کیو اس نام دارد، رونمایی خواهد کرد. خودروی یادشده به طور تمام برقی طراحی شده و از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار خواهد بود.

طراحی این خودروی شاسی بلند توسط مرسدس بنز دو سالی به طول انجامیده و قرار است به زودی به جمع ۳.۵ میلیون خودروی برقی جهان اضافه شود.
خودروی یادشده با هر بار شارژ می تواند تا ۳۲۰ کیلومتر را طی کند و البته احتمال می رود که در آینده بر این رقم افزوده شده و به ۴۵۰ کیلومتر در ساعت برسد. انتظار می رود این خودرو تا سال ۲۰۲۰ به طور انبوه روانه بازار شود.

مرسدس بنز در مورد جزئیات فنی این خودرو اطلاعات چندانی را منتشر نکرده است، اما گفته می شود حداکثر سرعت این خودرو به ۱۸۰ کیلومتر در ساعت می رسد و شتاب صفر تا صد آن هم ۵.۱ ثانیه است.

سیستم ناوبری هوشمند برای انتخاب بهترین و سریع ترین مسیر برای به مقصد رسیدن، امکانات تفریحی و چندرسانه ای متنوع از جمله دیگر امکانات این خودرو است.

 منبع: فارس 

دنبال کنید @ اینستاگرام