ربات‌های کارمند در هتل «عجیب»! (+فیلم و عکس)

ربات‌ها برای مردم ژاپن به هیچ عنوان غریبه نیستند زیرا ژاپنی‌ها در مکان‌های مختلفی از ربات‌های جالب و متنوعی استفاده می‌کنند.

موبنا – هتل هیجان انگیز “Henn na ” در شهر ناکازاکی ژاپن که در سال ۲۰۱۵ افتتاح شد به دلیل استفاده از ربات‌ها در تمام قسمت‌های هتلش مشهور شده است.
معنی اسم این هتل “عجیب”(weird) است. سال ۲۰۱۶ نیز نام این هتل در کتاب “رکوردهای جهانی گینس” به عنوان اولین هتل جهان که کارمندان آن ربات‌ها هستند، ثبت شد.

به گفته آژانس مسافرتی که این هتل را اداره می‌کند، در حال حاضر هشت هتل در سراسر کشور ژاپن وجود دارد که از ربات‌ها برای انجام امور هتل استفاده می‌نمایند که می‌توان به ربات دایناسور و ربات‌های شبه انسان اشاره نمود. حسگرهای ربات‌های مذکور حرکات افراد را شناسایی کرده و به افراد خوش آمد می‌گویند.

ربات دایناسور این هتل شبیه به شخصیت دایناسور فیلم علمی- تخیلی “پارک ژوراسیک” به کارگردانی استیون اسپیلبرگ است.
ربات دایناسور دارای سیستمی است که افراد می‌توانند توسط آن زبان موردنظر خود را انتخاب کنند تا ربات مذکور با آن زبان با آنها ارتباط برقرار کند.

“یوکیو ناگای”(Yukio Nagai) مدیر هتل “Henn na” در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: برخی از مشتریان احساس خوشایندی نسبت به این ربات‌ها دارند و تاکنون به طور دقیق متوجه نشده‌ایم که چه رباتی دقیقا مد نظر آنان است و آنها دوست دارند ولی تمام تلاش خود را در این راستا می‌کنیم اما از سویی دیگر ربات‌های مذکور برای برخی افراد بسیار جالب هستند. هر اتاق هتل مجهز به یک مینی ربات به نام ربات مستخدم “Tapia” است و وظیفه آن کمک به مشتریان هتل برای انجام دادن کارهایی اعم از عوض کردن کانال‌های تلویزیون و پخش موسیقی مورد علاقه‌شان است.

حتی ماهی‌های آکواریوم این هتل نیز ربات هستند و با باتری کار می‌کنند . نکته جالب دیگر این است که حتی سطل‌های زباله این هتل نیز خودکار هستند.
“چیگوسا هوسوی” (Chigusa Hosoi) فردی که اخیرا همراه با پسر ۳ ساله‌اش مدتی در این هتل اقامت داشته است گفت: دایناسورها واقعا جذاب و هیجان انگیز بودند و فکر می‌کنم پسرم واقعا آنها را دوست داشت.

 منبع: ایسنا

دنبال کنید @ اینستاگرام