ساخت خانه‌ای قابل حمل برای خوابیدن زیر ستاره‌ها (+تصاویر)

یک شرکت فرانسوی خانه هایی با سقف های کشویی ساخته که می توان سقف اتاق خواب های آنها را در طبقه دوم کنار زد تا تجربه لذت بخش خواب در زیر آسمان را تجربه کرد.

موبنا – شرکت La Tête dans les étoiles سازنده این خانه ها می گوید خانه های یادشده دارای صفحات خورشیدی نیز هستند و سیستم ویژه ای برای جمع آوری آب باران نیز در آنها تعبیه شده تا نیاز به آب آشامیدنی افراد از این طریق تامین شود.

این خانه ۷.۲ متر طول و ۲.۵۵ متر عرض دارد و علاوه بر یک تراس کوچک ، دارای هال، آشپزخانه و سرویس بهداشتی و حمام نیز هست. تعدادی میز و صندلی و همین طور لوازم آشپزی و آشپزخانه نیز به طور پیش فرض در این منزل وجود دارد.

اتاق خواب این خانه در ظاهر تفاوتی با اتاق خواب های عادی ندارد. اما سقف آن به طور کشویی جابجا می شود و البته امکان قفل کردن آن نیز وجود دارد تا از دستکاری آن در زمان خواب و استراحت جلوگیری شود.

تامین برق این منزل با استفاده از صفحات خورشیدی انجام می شود و سیستم جمع آوری آب باران آن مجهز به پمپ داخلی و فیلترهایی برای تصفیه آب به منظور نوشیدن است. آب با استفاده از گاز قابل گرم کردن است و از هیتر گازی می توان برای گرم کردن خود خانه نیز استفاده کرد. حداقل قیمت این منزل ۵۴ هزار دلار است.

 منبع: فارس 

دنبال کنید @ اینستاگرام