بهترین فناوری‌های IFA۲۰۱۸ از نگاه «گیزمگ» (+تصاویر)

نمایشگاه "ایفا" یکی از قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های صنعتی در آلمان است. امسال نیز مانند سال‌های گذشته بسیاری از فناوری‌های جالب در این نمایشگاه رونمایی شدند.

موبنا – نمایشگاه “ایفا۲۰۱۸” امروز پایان خواهد یافت. در این خبر به معرفی بهترین فناوری‌های این نمایشگاه از نگاه پایگاه خبری “گیزمگ” می‌پردازیم.

تلویزیون “وستل”

در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ تلویزیون‌های با وضوح ۸k بسیاری وجود داشت اما تلویزیون با وضوح ۸k کمپانی “وستل” (Vestel) بزرگترین تلویزیونی بود که در این نمایشگاه موجود بود.

این کمپانی امسال از تلویزیون ۹۸ اینچی با وضوح ۸k خود در این نمایشگاه رونمایی کرد. تلویزیون ۹۸ اینچی نخستین تلویزیون بزرگ دنیا نیست اما با توجه به طراحی خاصش مورد توجه بسیاری از افراد قرار گفته است. وضوح ۸k بزرگترین وضوح موجود تصویری در تلویزیون و دیگر دستگاه‌های دیجیتال است. تعداد پیکسل‌های فرمت ۸k شانزده برابر فرمت فول اچ دی است.

دستگاه کنترل زمان

در دنیای امروز که بسیاری از کودکان از دستگاه‌های هوشمند استفاده می‌کنند روشی برای کنترل زمان درباره استفاده از این دستگاه‌ها بسیار کارآمد است. اکنون کمپانی “تک دن”(Tech Den) یک روش نوین برای کمک به والدین و کودکان برای کنترل زمان استفاده از دستگاه‌های هوشمند ارائه کرده است. کمپانی مذکور یک محصول برای مدیریت زمان استفاده از این دستگاه‌ها معرفی کرده است و همراه آن یک محل شارژ و نگهداری برای دستگاه‌های هوشمند نیز ساخته است. هدف کمپانی “تک دن” از توسعه این محصول این است که کودکان به جای سرگرم شدن در دنیای مجازی تعاملات بیشتری با والدین خود داشته باشند.

ربات جارو برقی

کمپانی آمریکایی “Neato” از ربات جارو برقی خود در این نمایشگاه رونمایی کرد. ربات مذکور طراحی فوق العاده جذاب و کم جایی دارد و مجهز به فیلتر هوا است و می‌تواند گرد و خاک و آلودگی ناشی از حیوانات خانگی را نیز از سطح خانه بزداید. در بخش جانبی این ربات، برس‌هایی برای تمیز کردن قسمت‌های مختلف خانه تعبیه شده است.

هدست واقعیت ترکیبی “ایسر”

شرکت چندملیتی “ایسر” امسال در نمایشگاه ایفا ۲۰۱۸ از هدست واقعیت ترکیبی خود که ترکیبی از  فناورهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است، رونمایی کرد. هدست مذکور” OJO ۵۰۰” نام دارد و طراحی منحصر به فردی دارد.

هدست یادشده دارای دو بند است که یکی از آنها نرم و دیگری سخت ساخته شده، بندهای نرم به آسانی توسط ماشین‌ لباسشویی قابل شستشو هستند و بند سخت آن نیز با داشتن یک لایه اضافی، به گونه‌ای طراحی شده که دیرتر کثیف می‌شوند. هدست مذکو دارای یک اپلیکیشن مخصوص به منظور تنظیم دقیق میزان فاصله بین مردمک چشم نیز است.

تلویزیون OLED و ۸k ال‌جی

کمپانی نامی ال‌جی امسال در نمایشگاه ایفا از تلویزیون ۸۸ اینچیOLED و ۸k خود رونمایی کرد.  به گفته ال جی این نخستین تلویزیون دارای رزولوشن ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ در دنیای فناوری است و امیدوار هستند تا سال ۲۰۲۲ تعداد پنج میلیون از تلویزیون یادشده را به فروش خواهند رساند. هنوز اطلاعاتی در باره قیمت و تاریخ عرضه این محصول منتشر نشده است.

 منبع: ایسنا

دنبال کنید @ اینستاگرام