تاثیر اپلیکیشن‌های موبایل برای یادآوری زمان مصرف دارو

بر اساس نتایج یک پژوهش در استرالیا، اپلیکیشن‌های موبایلی که برای یادآوری زمان مصرف دارو برای بیماران و سالمندان بکار برده می‌شود، می‌تواند تاحد زیادی به درمان آن‌ها کمک کند.

موبنا – یک تیم پژوهشی فعال در یکی از دانشگاه‌های استرالیا به تازگی در پژوهشی دریافته‌اند که اپلیکیشن‌های موبایلی که بیماران و سالمندان از آن به‌منظور یادآوری در مصرف داروهای خود استفاده می‌کنند، به میزان قابل توجهی در روند درمان آن‌ها تاثیرگذار بوده و از پیشرفت بیماری آن‌ها جلوگیری به‌عمل آورده است.
دکتر کارلا سانتو یکی از پژوهشگران فعال در این تحقیقات می‌گوید: بیماران قلبی که باید در طول یک شبانه‌روز سه بار قرص و دارو مصرف کنند، بدون شک دچار فراموشی شده و زمان مصرف داروهایشان را از یاد می‌برند.
وی در ادامه افزود: نتایج تحقیقات صورت گرفته بسیار امیدوارکننده بود چراکه آن دسته از بیماران و کاربرانی که از چنین اپلیکیشن‌هایی استفاده می‌کردند، توانستند به‌راحتی زمان مصرف داروهایشان را به یاد آورده و از فراموشی آن جلوگیری کنند.
این تحقیقات با بیش از ۱۵۰ نفر از بیماران داوطلب صورت گرفت که به دو گروه تقسیم شدند که یکی از آن‌ها از اپلیکیشن‌های مذکور استفاده می‌کردند و دیگری از آن‌ها استفاده نمی‌کردند.
در انتهای این پژوهش و پس از گذشت سه ماه، محققان به این نتیجه رسیدند که استفاده از اپلیکیشن‌های یادآوری جهت مصرف دارو به بیمارانی که باید چندین قرص را در زمان‌های مختلفی در طول شبانه روز مصرف کنند، کمک به‌سزایی کرده و موجب بهبودی سریع‌تر آن نسبت به سایرین شده است.

 منبع: ایسنا 

دنبال کنید @ اینستاگرام