وزیر ارتباطات اعلام کرد:

برقراری پوشش ارتباطی در تمام جاده‌های سیستان و بلوچستان تا پایان سال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ۱۴۰۰ کیلومتر از ۴۷۰۰ کیلومتر مسیر جادهای استان نیز فاقد پوشش ارتباطی است که تا پایان سال با احداث ۶۹ سایت جاده‌ای جدید تمام این مسیر تحت پوشش ارتباطات مناسب قرار می گیرد.

موبنا – آذری جهرمی در سفر به چابهار با بیان اینکه ۵۸۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه ارتباطات و زیر ساخت در سیستان و بلوچستان طی سال گذشته سرمایه گذاری شده است، افزود: از این میزان سرمایه گذاری، ۴۵۰ میلیارد تومان آن سهم دولت و ۱۳۲ میلیارد تومان آن سهم بخش خصوصی بوده که نشان از توجه ویژه دولت به این استان دارد.
آذری جهرمی افزود: رییس جمهور از ابتدای دولت دوازدهم تاکید کردند که تمامی وزارتخانه ها برای سیستان و بلوچستان برنامه ویژه داشته باشند. بر این اساس، اجرای بیش از ۷۵۰ کیلومتر فیبرنوری، توسعه ۳۳۰ سایت جدید و نوسازی شده پهن باند و بهره مندی ۲۲۱۵ روستا از تلفن ثابت در سال گذشته از جمله اقدامات وزارت ارتباطات در این استان بوده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در استانهای دیگر سرمایه گذاری بخش خصوصی بیش از دولت است، افزود: از امسال با توجه به آماده شدن زیرساختها در سیستان و بلوچستان، روند توسعه ارتباطات رشد شتابنده‌ای می‌گیرد.
آذری جهرمی گفت: با نهایی شدن برنامه‌ای مدون با همکاری استاندار سیستان و بلوچستان، متعهد می شویم تا پایان امسال ظرفیت زیرساختها را به سمتی ببریم که برچسب محرومیت از این استان برداشته شود.
جهرمی خاطرنشان کرد: توسعه ۵۰۰ کیلومتر فیبرنوری جدید، بهره مندی ۵۰۰ روستای دیگر از تلفن ثابت و ایجاد ۱۷۰ سایت جدید روستایی از جمله اقداماتی است که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا پایان امسال در سیستان و بلوچستان اجرا خواهد کرد.

 منبع: ایسنا 

دنبال کنید @ اینستاگرام