آمادگی چین و ایتالیا برای سومین آزمایش “ارتباطات کوانتومی بین قاره‌ای”

چین و ایتالیا در حال آماده شدن برای سومین آزمون "ارتباطات کوانتومی بین قاره‌ای"(intercontinental quantum communication) در اوایل ماه سپتامبر هستند.

موبنا – دو کشور چین و ایتالیا در حال آماده شدن برای سومین آزمایش “ارتباطات کوانتومی بین قاره‌ای”(intercontinental quantum communication) در اوایل ماه جاری هستند.
آزمون “ارتباطات کوانتومی بین قاره‌ای” دانشمندان را قادر می‌سازد تا درک خوبی از فناوری کوانتوم در فضا داشته باشند.
“پان جیانوی”(Pan Jianwei) ، دانشمند ارشد ماهواره کوانتومی چین که نام مستعار آن “میکوس”(Micius) است، خبرهایی را در حاشیه هشتمین کنفرانس بین‌المللی رمزنگاری کوانتومی روز دوشنبه در شانگهای منتشر کرد.
وی گفت: این آزمایش با استفاده از چندین ایستگاه زمینی در چین و “مرکز زمین‌سنجی فضایی”(Italy’s Space Geodesy Centre) شهر مترا ایتالیا انجام خواهد شد.
ما برای کار با تیم‌های کشورهای دیگر و برای به اشتراک گذاشتن تجربه‌هایمان در ارتباطات کوانتومی مشتاق هستیم. آزمایش ارتباط بین قاره‌ای چین و ایتالیا از طریق ماهواره Micius، اولین ماهواره ارتباطی کوانتومی در جهان انجام خواهد شد.
ماهواره Micius ماه اوت سال ۲۰۱۶ با عمر ۲ ساله طراحی شد اما همچنان عملکرد بسیار خوبی دارد. “پائولو ویلورسی”(Paolo Villoresi) استاد فیزیک “دانشگاه پادووا” ایتالیا این همکاری را تایید کرد و گفت که این آزمایش به دانشمندان کمک خواهد کرد تا نحوه چگونگی عملکرد ارتباط کوانتومی در فضا را دریابند.
ارتباط کوانتومی یکی از امن‌ترین ارتباطات محسوب می‌شود زیرا رمزگذاری آن بر مبنای پیچیدگی کوانتومی است که در آن دو یا چند ذره زیر اتمی به طور همزمان و بدون در نظر گرفتن فاصله بین‌شان بر یکدیگر تاثیر می‌گذارند.

 منبع: ایسنا 

دنبال کنید @ اینستاگرام