با حضور معاون رییس جمهوری صورت گرفت:

افتتاح اولین باشگاه کسب و کارهای دانش بنیان با حمایت شرکت به پرداخت ملت

باشگاه کسب وکارهای دانش بنیان با نام اختصاری باکس با حمایت مالی شرکت به پرداخت ملت و با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به صورت رسمی گشایش یافت.

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از روابط عمومی بانک ملت، سورنا ستاری معاون رییس جمهوری در مراسم آغاز به کار این باشگاه که با مشارکت دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی شده است، با قدردانی از شرکت به پرداخت ملت بابت کمک به راه اندازی این مرکز علمی، اظهار داشت: این مرکز، مرکزی برای تزریق نوآوری به کشور است و بخش خصوصی را به صورت جدی، وارد کار علمی می کند.
وی با بیان این نکته که تشویق کارآفرینان به انجام سرمایه گذاری در این مراکز باعث افزایش رشد اقتصادی خواهد شد، اضافه کرد: باشگاه کسب و کارهای دانش بنیان با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شده است و امیدواریم به محیطی تبدیل شود که دانشجویان دانشگاه های مختلف در آن حضور یافته و ایده های خود را تجاری سازی کنند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد که با حمایت بخش خصوصی، تعداد این مراکز افزایش یابد و بخش غیردولتی مشارکت جدی در این مراکز داشته باشد.
شبیری، مدیر باشگاه کسب و کارهای دانش بنیان نیز از مجموعه به پرداخت ملت بابت کمک به راه اندازی این فضای علمی قدردانی کرد و اظهار داشت: ایجاد بستر فعال و پویا در راستای توسعه کسب و کارهای نوپا، ایجاد مرکز رویدادهای فناورانه، حمایت و رشد شرکت های نوپا و در حال رشد، کمک به توسعه فضای سرمایه گذاری فناورانه و ایجاد مراکز نوآورانه صنایع از جمله اهداف راه اندازی این باشگاه است.
بر اساس این گزارش، مرتضی نجف معاون مدیرعامل بانک ملت در امور فناوری اطلاعات نیز با اشاره به حمایت این بانک و شرکت های تابعه از مباحث علمی و تجاری سازی ایده های علمی، از آمادگی برای سرمایه گذاری و حمایت از شرکت های دانش بنیان خبر داد.
وی با بیان این نکته که باشگاه کسب و کارهای دانش بنیان با حمایت مالی شرکت به پرداخت ملت به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های پرداخت خاورمیانه، راه اندازی شده است، تاکید کرد که بانک ملت و شرکت به پرداخت ملت، در راستای رونق تولید و اقتصاد کشور، آماده حمایت از دانشجویان و همچنین بخش خصوصی برای تبدیل ایده های علمی به کسب و کارهای نوین هستند.
این گزارش حاکی است این باشگاه کسب و کار دانش بنیان در فضایی به مساحت ۳۶۰۰ متر مربع در مجاورت دانشگاه صنعتی شریف در تهران احداث و راه اندازی شده است.

دنبال کنید @ اینستاگرام