تولید کشتی هوایی به اندازه یک اتوبوس (+تصاویر)

طرح اولیه یک کشتی هوایی به اندازه اتوبوس دو طبقه ارائه شده که می تواند در عملیات جستجو و نجات و تعقیب پلیس به کار گرفته شود.

موبنا – یک کشتی فضایی بین سرنشین احتمالا عملیات های جستجو ونجات و همچنین تعقیب پلیس را دگرگون می کند. این کشتی هوایی با کمک طیفی از دوربین های با کیفیت بالا عملیات نظارتی بی سروصدا انجام می دهد.

این کشتی هوایی که هیچ گونه گازهای گلخانه ای تولید نمی کند، Eon نام گرفته و شرکت انگلیسیAvalon Airships آن را ساخته است. Eon کاملا خودران است و روی آب فرود می آید.

شرکت سازنده ادعا می کند این کشتی به اندازه یک اتوبوس دو طبقه است و کاربردهای مختلفی از حوزه های تجاری گرفته تا موارد اورژانس و کمک رسانی، نظارت و عملیات های تعقیب پلیس دارد.

کشتی هوایی مذکور مجهز به یک پهپاد کوچک و قابل جدا شدن است که ذخایر پزشکی از جمله یک دستگاه شوک را حمل می کند.

به هرحال Eon در حال حاضر یک طرح اولیه است و شرکت سازنده هنوز مشخص نکرده نمونه اولیه آن چه زمانی ساخته می شود.

در وب سایت این شرکت آمده است: این وسیله نقلیه با توجه به موتورهای قدرتمند می تواند با سرعتی بسیار بیشتر از خودرو روی جاده و شبکه راه آهن حرکت کند.

موتورهای Eon کاملا الکتریکی هستند و با استفاده از هلیوم روی آب شناور می مانند. همچنین کشتی هوایی می تواند در هوا ۴۸۰ کیلومتر را طی کند.
Eon مجهز به پنل های خورشیدی، ژنراتورهای باد و باتری های ذخیره سازی انرژی است تا کشتی فضایی را برای مدتی طولانی تر در هوا نگه دارد.

 منبع: مهر

دنبال کنید @ اینستاگرام