بزرگترین حراج اتومبیل‌های تاریخی جهان به ارزش ۳۶۸ میلیون دلار (+عکس)

طی نمایشگاه سال جاری در مجموع ۳۶۸ میلیون دلار خودروی قدیمی و نایاب فروخته شد که این رقم نسبت به فروش سال گذشته رشد ۱۲ درصدی را نشان داد.

موبنا – پایان هفته گذشته بیش از ۲۰ هزار نفر در منطقه کارمِل در شهر کالیفرنیا گرد هم آمدند تا آنچه که بزرگترین کلکسیونرهای خودرو برای سالیان طولانی نگهداری کردند را از نزدیک مشاهده کنند و به عبارت دیگر شاهد بزرگترین نمایشگاه خودروهای کلکسیونی و قیمتی جهان باشند. در حالی که بازار جهانی خودرو روز به روز لوکس‌تر می‌شود، در این نمایشگاه تمامی وسایل نقله مربوط به دهه‌های گذشته در معرض دید عموم قرار گرفت تا مردم با تحولات دنیای خودرو آشناتر شوند.

این نمایشگاه با نام «پبِل بیچ کونکورس» برگزار شد و در آن صاحبان بزرگترین حراجی‌های اتومبیل‌ هم حاضر بودند و برخی از این خودروهای گران قیمت و قدیمی را به فروش رساندند. این طور که برآورد شده است طی نمایشگاه سال جاری در مجموع ۳۶۸ میلیون دلار خودروی قدیمی و نایاب فروخته شد که این رقم نسبت به فروش سال گذشته رشد ۱۲ درصدی را نشان داد.

لازم به ذکر است که در نمایشگاه امسال دو رکورد تاریخی برای فروش خودروها به ثبت رسید. نخستین رکورد مربوط به گران قیمت‌ترین خودروی حراج شده در جهان بود. این خودرو یک دستگاه «۱۹۶۲ فِراری ۲۵۰ جی‌تی‌او» بود که با قیمت ۴۸.۴ میلیون دلار فروخته شد و در کنار آن گران‌ترین خودروی آمریکایی به نام «۱۹۳۵ دوسِنبرگ اس‌اس‌جِی رودستِر» با قیمت پایه ۲۲ میلیون دلار حراج شد.

برگزاری این نمایشگاه سه روز به طول انجامید و طی آن شش حراج بزرگ برای به فروش رساندن خودروهای قیمتی و قدیمی برگزار شد. در نمایشگاه امسال ۱۳۴۱ دستگاه خودرو با میانگین قیمت ۹۵۲۰۰ دلار فروخته شد و ارزش آنها ۶۱ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت.

در نمایشگاه امسال خودروهایی با برند آئودی، بوگاتی و مرسدس-بنز محصولات آتی خود را که به صورت لوکس و بسیار محدود تولید کرده‌اند به نمایش گذاشتند. در پایان نمایشگاه که کارشناسان اصالت، کیفیت و تاریخچه هر دستگاه خودرو را به دقت شناسایی کردند یک دستگاه خودروی «۱۹۳۷ آلفا رومئو ۸سی ۲۹۰۰بی تورینگ برلینِتا» به عنوان یکی از گران قیمت‌ترین اتومبیل‌های جهان حراج شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام