مثلثی متفاوت برای زندگی! (+تصاویر)

پناهگاه HT یک میکرو زیستگاه دنج و در عین حال مقرون به صرفه است، که می تواند برای دوست داران طبیعت یک آخر هفته رویایی را رقم بزند.

موبنا؛ رکسانادانیالی – این پناهگاه به عنوان یک سیستم ساخت و ساز سریع پیشنهاد شده است و با استفاده از بلوک های پیش ساخته، فضایی به مساحت ۴۰ متر مربع را در اختیار ساکنین خود قرار می دهد. بلوک های نام برده به همراه پارتیشن های فولادی کوچک، ساختاری مثلثی شکل را تشکیل داده اند. نمای جانبی HT با زاویه ۴۵ درجه از سطح زمین منتج به ایجاد ساختار مثلثی این پناهگاه شده که ضمن حفظ ثبات مجموعه، طراحی جالب آن را نیز هویت بخشیده است.

HT توسط معماری به نام فیلیپه کمپولینا در قالب یک راه گزیر موقتی از هیاهو های زندگی شهری ساخته شده است اما می تواند کاربری های دیگری مانند مسکونی/ تجاری در فضاهای شهری نیز داشته باشد. امکان گسترش سازه از هر دو طرف آن وجود دارد و از این طریق می توان پیکربندی های متفاوتی را از ساختمان انتظار داشت. البته در حالت پایه، این پناهگاه ۲۷ متر مربع فضا (۳.۲۰ × ۸.۴۵ m) را روی زمین به خود اختصاص خواهد داد که در دو طبقه متصل شونده به واسطه یک نردبان تعریف شده است. معمار برزیلی پروژه مورد نظر برای قسمت های جانبی از بتن اسفنجی اتوکلاوی (AAC) که همان بتن گازی سبک یا متخلخل محسوب می شود، بهره برداری کرده است. استفاده از این گزینه نه تنها به کاهش هزینه ها کمک خواهد کرد، بلکه هیچ گونه تاثیر مخربی نیز بر زیبایی فضاهای داخلی و خارجی پناهگاه نخواهد داشت. ترکیب فرآیندهای صنعتی و سنگ تراشی سنتی در طراحی پروژه مذکور، این میکرو زیستگاه را با موقعیت فرهنگی و یا شرایط جغرافیایی هر منطقه ای سازگار ساخته است. زیرا همانطور که می دانید، تولید بلوک های بتنی و لوله ها و پارتیشن های فلزی در اکثر قسمت های دنیا امکان پذیر خواهد بود.

 منبع: پول نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام