«اُتانتاسی»؛ طراحی ایتالیایی، مهندسی سوئیسی (+تصاویر)

ششمین ساعت شرکت ساعت سازی باوِت فلوریه در همکاری با شرکت طراحی ایتالیایی پینین فارینا (Pininfarina) خیره کننده‌ترین مدل نیز محسوب می شود.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – به گفته پائولو ترویسان، رئیس بخش طراحی در شرکت مشهور پینین فارینا که طی شش سال گذشته با شرکت سوئیسی نامبرده در زمینه تولید یک سری منحصر به فرد از ساعت ها همکاری داشته است، موتور این ساعت همانند یک الماس است. ما قصد داشتیم همانگونه که جواهرسازان با سنگ های قیمتی رفتار می کنند و شما می توانید درخشش نور را از جهات مختلف در محصول نهایی تحسین کنید با این ساعت رفتار کنیم.

جدیدترین محصول همکاری این دو کمپانی به نام اُتانتاسی (OttantaSei) شناخته می شود و به مناسب هشتاد و ششمین سالگرد فعالیت کسب و کار پینین فارینا معرفی شده است. این محصول، ساعتی با طراحی کم نظیر و بدنه شفاف است که از کریستال های یاقوت کبود در جلو، عقب و کناره های قاب آن استفاده شده است. ظاهر این ساعت حاصل یک فرآیند طراحی متعارف که بیشتر مردم با طراحی های عالی یک خانه طراحی مانند پنین فارینا مرتبط می دانند، نبوده و به واسطه رابطه نزدیک بین طراحان پینین فارینا و تیم توسعه باوت تکامل یافته است.

به گفته ترویسان، ما روی کوچکترین جزئیات در مکانیک ها و ظاهر محصول نهایی کار کرده ایم و تنها روش ممکن برای انجام آن همکاری در کنار متخصصان بوت فلوریر بوده است. طراحی این محصول به واقع همانند یک بازی تنیس صورت گرفته است. ما یک مرحله را انجام داده و آن را برای متخصصان شرکت باوت ارسال می کردیم. آنها روی آن کار کرده و به همراه نظرات خود نتیجه را برای ما ارسال می کردند. این روند به شکل گیری متمایزترین ویژگی های ساعت اُتانتاسی منتج شده است. نسبت های ظریف‌تر – پهن اما همچنان نازک‌تر از نسخه های پیشین – و چهار کریستال یاقوت کبود چشم نواز که موتور زیبای ساعت را در معرض دید قرار می دهند، توجهات را به سوی خود جلب می کنند. ساعت ساز سوئیسی بروزرسانی های فنی شامل سیستم سیم پیچ مبتنی بر ضریب متغیر قدرتمندتر برای افزایش ذخیره نیرو تا ۱۰ روز را ارائه کرده است. این ساعت فاقد باتری بوده و انرزی مورد نیاز خود را از تکان های پی در پی که در دست ایجاد می شوند تامین می کند و از این رو باید آنرا یک ساعت خودکار یا نبضی بدانیم. بخشی از این فرایند موتور ساعت نیز از کابینت شیشه ای آن برای کاربر قابل رویت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام