اتحاد پهپادهای خودران بر ضد ماهی‌گیری غیرقانونی

پهپادهای خودران با شناسایی قایق‌های مجاز ماهی‌گیری در آب‌های آفریقا، به‌جلوگیری از ماهی‌گیری غیرقانونی کمک خواهند کرد.

موبنا – هواپیماهای بدون سرنشین تنها برای رصد و گزارش متجاوزان به خاک کشورهای آفریقایی به کار گرفته نمی‌شوند، بلکه شرکت “ATLAN” در حال آماده‌سازی استفاده از پهپادهای خود برای گزارش ماهی‌گیری غیر قانونی در “جزایر سیشل”(Seychelles islands) آفریقا است.
این پهپادها از دید کامپیوتری برای شناسایی ماهیت قایق‌ها در آب‌های حفاظت شده و همچنین مجوز آنها استفاده خواهند کرد.
اگر پهپادها قایق‌های ماهی‌گیری غیرقانونی را شناسایی کنند، مکان، تعداد و خدمه‌های قابل مشاهده آنها را گزارش خواهند کرد و اطلاعات آنها را در اختیار مقامات قرار می‌دهند.
این پروژه آزمایشی از ماه اکتبر آغاز می‌شود. فناوری به کار گرفته شده در این پروژه محدود به یک سیستم پهپاد خاص نیست و این موضوع برای صنعت ماهی‌گیری مهم است، چرا که آنها می‌توانند از پهپادهای گازی و بال‌ثابت و یا یک کوادکوپتر معمولی الکتریکی برای نظارت بر دریا در یک محدوده وسیع استفاده کنند.
اگرچه بازدهی این سیستم تضمین‌ شده نیست، اما کشورهای آفریقایی ممکن است انگیزه زیادی برای ثبت‌نام داشته باشند. زیرا اکثر سیستم‌های نظارتی به هواپیماهایی متکی است که هم گران هستند و هم به مدت محدود کار می‌کنند.
در حالی که پهپادهای خودران نه تنها مقرون به صرفه‌تر هستند، می‌توانند مدت زمان بسیار بیشتری پرواز کنند. این امر می‌تواند نیروی انسانی را آزاد کند تا تمرکز خود را روی افزایش پوشش سطح دریا و یا دستگیری و مبارزه با قایق‌های مجرم بگذارند.

 منبع: ایسنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام