موزه‌ای به شکل صخره ساحلی در اسکاتلند (+تصاویر)

به تازگی موزه ای در اسکاتلند ساخته شده که از نظر شکل ظاهری به یک صخره بزرگ ساحلی شباهت دارد. این موزه ماه آینده افتتاح می شود.

موبنا – موزه یادشده که V&A Dundee نام دارد، یک موزه مدرن با ظاهری متفاوت است که در کنار طولانی ترین رودخانه کشور اسکاتلند به نام داندی برپا شده و طراحی آن توسط یک معمار ژاپنی به نام کنگو کوما صورت گرفته است.

این معمار هدف از طراحی موزه مذکور به شکل صخره ای ساحلی را ایجاد سازگاری و هماهنگی با محیط محلی و ارجاع به صخره های ساحلی مشهور این کشور دانسته است.

موزه V&A Dundee شعبه ای جدید از موزه ویکتوریای لندن و موزه آلبرت در انگلیس محسوب می شود و اولین پروژه به پایان رسیده کنگو کوما در این کشور محسوب می شود. این معمار و طراح ژاپنی معمولا سازه ای طراحی می کند که با محیط اطراف و شرایط جغرافیایی موجود در محل ساخت سازگاری داشته باشند.

در این موزه علاوه بر فضاهایی به منظور نمایش آثار هنری، فضایی به منظور برپایی کنسرت و همین طور کارگاه های مختلف در نظر گرفته شده و در آن یک فروشگاه بزرگ، کافه و رستوران هم وجود دارد. صفحات بزرگ تشکیل دهنده این موزه که به طور موازی بر روی هم قرار گرفته اند با استفاده از سنگ، سیمان و تیرچه های تقویت شده ساخته شده اند.

 منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 18 =

دنبال کنید @ اینستاگرام