بلک شارک؛ خودروی آخرالزمانی! (+تصاویر)

دارتز پرامبران بلک شارک یک خودرو شاسی بلند (SUV) زرهی و البته فوق لوکس محسوب می شود اما به گفته "لئونارد یانکلویچ"، بنیانگذار و مالک شرکت دارتز، واژه SUV را تحقیر می کند. این اظهارنظر چندان غیر منطقی به نظر نمی رسد زیرا دارتز پرامبران بلک شارک خودرویی معمولی برای رفتن به خرید و یا رساندن فرزندتان به مدرسه محسوب نمی شود.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – دنیای امروز به ویژه اگر فردی مشهور و ثروتمند باشید می تواند به مکانی خطرناک برای شما مبدل شود. افراد مشهور اهداف خوبی برای ایجاد وحشت، آدم ربایی، ترور و یا در سناریوهای با شدت کمتر گرفتار شدن در میان عکاسان پاپاراتزی محسوب می شوند. مسیری که این افراد برای حرکت از مبدا به مقصد با خودرو طی می کنند یکی از بهترین فرصت ها برای شکل گیری چنین سناریوهایی است.

شرکت دارتز به واسطه تولید خودروهای زرهی که از طراحی ظاهری منحصر به فردی سود می برند، مشهور است. جدیدترین محصول این شرکت نیز به ویژگی ها و آپشن های مختلفی مجهز شده که امنیت سرنشینان خودرو را تضمین می کنند. با الهام از بالگرد نظامی روسیه به نام “بلک شارک” (کوسه سیاه)، دارتز خودرو زرهی پرامبران بلک شارک را معرفی کرده است.

دارتز پرامبران بلک شارک یک خودرو شاسی بلند (SUV) زرهی و البته فوق لوکس محسوب می شود اما به گفته “لئونارد یانکلویچ”، بنیانگذار و مالک شرکت دارتز، واژه SUV را تحقیر می کند. این اظهارنظر چندان غیر منطقی به نظر نمی رسد زیرا دارتز پرامبران بلک شارک خودرویی معمولی برای رفتن به خرید و یا رساندن فرزندتان به مدرسه محسوب نمی شود.

این خودرو همانند یک هیولا به نظر می رسد و از طراحی ظاهری منحصر به فردی سود می برد. دارتز پرامبران بلک شارک به پیشرانه مرسدس بنز AMG هشت سیلندر و یا ۱۲ سیلندر دو توربو مجهز می شود که قابلیت تنظیم برای تولید نیروی یک هزار و ۵۰۰ اسب بخار را دارد. یک دستگاه موبایل هوشمند لوکس از شرکت ورتو نیز به صورت استاندارد با این خودرو عرضه می شود تا با استفاده از اپلیکیشن های انحصاری بر داخل و خارج خودرو نظارت داشته باشید. بر همین اساس، تنها با دو کلیک می توانید یک جت خصوصی رزرو کنید.

دارتز پرامبران بلک شارک خودرویی برای تامین امنیت سرنشینان آن است و از این رو ویژگی هایی مانند ضد گلوله بودن تا سطح زرهی B7، بدنه کولار-تیتانیوم برای مقابله با مین های مغناطیسی، دستگیره های در جمع شونده سفارشی، جلو پنجره قابل چرخش ضد گلوله با مونوگرام قابل سفارشی سازی، پنجره های الکتروکروماتیک برای حفظ حریم خصوصی، دستگاه شوک داخلی برای دور نگه داشتن مزاحمان به ویژه عکاسان پاپاراتزی و سامانه امنیتی به نام “چشم طلایی” با قابلیت بررسی اثر انگشت و اسکن شبکیه چشم در آن به کار گرفته شده اند.

از نظر امکانات رفاهی می توان به استفاده از چرم ایتالیایی، سیستم سرگرمی بنگ اند اولافسن، سامانه کمک رانندگی مرسدس بنز و سیستمی به نام “ویجیتون” اشاره کرد که سامانه کنترل هوشیاری راننده است و بر شرایط روانی و فیزیولوژیکی، و هوشیاری کلی راننده نظارت می کند.

امکانات امنیتی و نظامی بیشتری مانند سقف ضد تک تیرانداز، آنالیزور جاده، ردیاب مواد منفجره و مسدود کننده سیگنال نیز موجود هستند. اساسا، دارتز پرامبران بلک شارک هر آنچه که مناسب مناطق جنگی باشد را در اختیار دارد. دارتز قیمت محصول جدید خود را اعلام نکرده اما مشاهده شش صفر در برچسب قیمت آن قطعی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام