شیشه جلوی خودرو به نمایشگر واقعیت افزوده تبدیل می‌شود

پتنت جدید اپل شیشه جلوی خودرو را به یک نمایشگر مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده با قابلیت مسیریابی تبدیل خواهد کرد.

موبنا – تازه ترین گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که اپل در اوایل ماه جاری میلادی یک پتنت یا حق اختراع جدیدی را به ثبت رسانده است که می تواند شیشه جلویی خودروها را به یک صفحه نمایش مبتنی بر فناوری های نوینی همچون واقعیت افزوده تبدیل کند.
این نمایشگر هوشمند قادراست تمامی مسیرهای موردنظر و پیش روی راننده را در کنار سایر تماس هایی که با موبایل وی گرفته می شود، نمایش دهد.
شرکت اپل ادعا کرده است این نمایشگر جدید نه تنها مانعی برای دید واضح رانندگان خودرو نمی شود، بلکه به آنها کمک می کند به هنگان تعیین مسیر انتخاب درست و به موقع تری را داشته باشند. همچنین قسمت های نقشه و مسیریابی به صورت highlight شده برای راننده مورد نمایش قرار می گیرد تا دیگر نیازی نباشد رانندگان به نقشه گوشی هوشمند خود مراجعه کنند و حواسشان پرت شود.
این نمایشگر هوشمند مبتنی بر واقعیت افزوده از گسترده زیادی از حسگرهای مختلف نظیر دوربین‌های مادون قرمز، اسکنرهای پرتو نورانی، سنسورهای اولتراسونیک، دوربین‌های عمق و البته رادار و جی‌پی‌اس بهره می برد. همچنین این سیستم به رانندگان وسائل نقلیه کمک می کند تا بتوانند با سایر خودروهای خیابان و جاده ارتباط برقرار کنند.
از دیگر قابلیت های شگفت انگیز این محصول می توان به سنجش وضعیت هوشیاری راننده، شرایط بدنی، میزان حرکات چشم، تعداد دفعات باز و بسته شدن پلک چشمان و ضربان قلب وی اشاره کرد.
البته هنوز مشخص نیست که این محصول چه زمانی به مرحله تولید و اجرای نهایی خواهد رسید و باید تا زمان رونمایی از این محصول جدید منتظر بمانیم.

 منبع: ایسنا 

دنبال کنید @ اینستاگرام