گردشی در موزه فناوری آلمان (+تصاویر)

در ابتدا موزه فناوری آلمان بر حمل و نقل ریلی متمرکز بود اما امروزه انواع مختلفی از فناوری های صنعتی در آن به نمایش گذاشته شده اند. یک مرکزی علمی به نام "اسپکتروم" نیز در این موزه فعال است.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – آلمان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان و قدرتمندترین اقتصاد اروپا محسوب می شود. تاریخ این کشور از نظر علم و فناوری بسیار غنی است و از این رو جایگاه امروزی این کشور چندان جای شگفتی ندارد. برای حفظ و نمایش این تاریخ غنی موزه فناوری آلمان در شهر برلین مکانی مناسب محسوب می شود که یک موزه علم و فناوری است. در این مکان مجموعه بزرگی از دستاوردهای فنی تاریخی آلمان نگهداری می شوند.

در ابتدا موزه فناوری آلمان بر حمل و نقل ریلی متمرکز بود اما امروزه انواع مختلفی از فناوری های صنعتی در آن به نمایش گذاشته شده اند. بخش های جدیدی مانند سالن های نمایش دریایی و هوانوردی در موزه فناوری آلمان شکل گرفته اند. یک مرکزی علمی به نام “اسپکتروم” نیز در این موزه فعال است.

در موزه فناوری آلمان که به سال ۱۹۸۲ تاسیس شده و ناحیه ای به مساحت ۲۰ هزار متر مربع را پوشش می دهد می توان طیف گسترده ای از فناوری های قدیم و جدید از مدل های کوچک کشتی ها و قطارها تا هواپیماهایی در اندازه واقعی را مشاهده کرد. در ادامه نگاه کوتاهی به این موزه زیبا که بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب می کند، خواهیم داشت.


نمای بیرونی ساختمان موزه فناوری آلمانکودکان در حال بازی با شبیه ساز قایق دیجیتالی در قسمت ناوبری موزه فناوری آلمانیک بازدیدکننده در حال تماشای مدل کشتی ها در قسمت ناوبری موزه فناوری آلمانپسر بچه ای که مجذوب مدل قطار استفنسون در موزه فناوری آلمان شده استبازدیدکنندگان در حال تماشای اشیا به نمایش گذاشته شده در موزه فناوری آلمانبازدیدکنندگان در حال تماشای اشیا به نمایش گذاشته شده در موزه فناوری آلمانپسر بچه ای که مجذوب مدل کشتی ها در قسمت ناوبری موزه فناوری آلمان شده استبازدیدکنندگان در حال تماشای اشیا به نمایش گذاشته شده در موزه فناوری آلمانبازدیدکنندگان در حال تماشای هواپیمای نظامی C-47 اسکای‌ترین در موزه فناوری آلمانبازدیدکنندگان در حال تماشای هواپیمای نظامی C-47 اسکای‌ترین در موزه فناوری آلماننمایی از شهر برلین در مقابل هواپیمای نظامی C-47 اسکای‌ترین در موزه فناوری آلمانیکی از قایق های قدیمی به نمایش گذاشته شده در موزه فناوری آلمانبرخی از هواپیماهای قدیمی به نمایش گذاشته شده در موزه فناوری آلمانیکی از چندین قطار تاریخی به نمایش گذاشته شده در موزه فناوری آلمانتلفن های وینتیج به نمایش گذاشته شده در موزه فناوری آلمانهلکوپتر ارتش آلمان مربوط به جنگ جهانی دوم به نمایش گذاشته شده در موزه فناوری آلمانیکی از نخستین نمونه های واگن راه آهن به نمایش گذاشته شده در موزه فناوری آلمانیکی از معدود خودروهای وینتیج به نمایش گذاشته شده در موزه فناوری آلمانیکی از ماشین آلات صنعتی به نمایش گذاشته شده در موزه فناوری آلمانماشین رمزنگاری انیگما مربوط به جنگ جهانی دوم به نمایش گذاشته شده در موزه فناوری آلمانبرخی از پیشرانه های جت به نمایش گذاشته شده در موزه فناوری آلمانبرخی از قطارهای وینتیج به نمایش گذاشته شده در موزه فناوری آلمانهواپیمای مشهور مسراشمیت مربوط به جنگ جهانی دوم به نمایش گذاشته شده در موزه فناوری آلمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام