بهترین خانه‌های استرالیا در سال ۲۰۱۸ (+عکس)

جایزه خانه استرالیا، همانطور که از اسمش پیداست، یک جایزه سالانه است که به بهترین ساخته‌های جدید در عرصه معماری مسکونی، اهدا می‌شود. جایزه سال ۲۰۱۸ هم به یک خانه بسیار جذاب که به شکل غار در میان صخره‌ها ساخته شده تعلق گرفت.

موبنا؛ علی مهدوی – جوایز خانه‌ها توسط مجله خانه که یک نشریه معماری استرالیایی است، اهدا می‌شود. شرکت کنندگان توسط هیئت داوران (متشکل از معماران و طراحان داخلی) مورد ارزیابی قرار گرفته و به ۹ دسته مختلف تقسیم می‌شوند و بهترینِ آن‌ها جایزه اصلی یعنی جایزه خانه سال را به دست می‌آورد.

خانه سال ۲۰۱۸ استرالیا یک خانه کوهستانی است که با مساحت بیش از ۲۰۰ متر مربع توسط تیم معماری Peter Stutchbury طراحی شده است. این خانه در بخش بهترین طرح نو، جایزه را دریافت کرده است. خانه‌ای چند طبقه و باشکوه که در تپه‌های شمال سیدنی واقع شده و در میان صخره‌ها با طراحی زیبایی قرار گرفته است.

این تم صخره‌ای داخل خانه نیز اجرا شده است و بخش‌های داخلی آن به گونه‌ای طراحی شده تا محیطی غار مانند با پنجره‌هایی بزرگ داشته باشد و درهایی که با مفصل رو به بیرون باز شوند.

یکی دیگر از برنده‌های این رویداد، خانه‌ای با سقف سوراخ بود که در شهر Bronte ساخته شده و جایزه بهترین تغییر شکل خانه را دریافت کرده است. این خانه با زیربنای ۲۰۰ متر مربع توسط Rachel Neeson و Stephen Neille طراحی شده و در حاشیه شهر قرار دارد. یک بخش از سقف این خانه جدا شده تا درخت یاسمینی که در وسط حیاط خانه قرار دارد، از آن خارج شود.

در میان دیگر برندگان، خانه کارگری است که به یک خانه تراریوم (Terrarium House) در منطقه نیمه استوایی کوئینزلند تبدیل شده است.پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 19 =

دنبال کنید @ اینستاگرام